Jaki smartfon wybrać?

Witam.

W najbliższym czasie tata będzie przedłużać umowę z PLAYem no i w związku z tym mam możliwość wybrać sobie jakiegoś fona. Z uwagi, iż jest teraz głównie natłok smartfonów do wyboru w ich sieci postanowiłem popatrzeć i poczytać coś o nich, ale dalej mam dylemat.

Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze smartfona z podanej niżej listy:

Samsung Galaxy Gio,

Samsung S7530 Omnia M,

Sony Ericsson Xperia mini pro,

Sony Xperia Tipo,

Samsung S6500 Galaxy mini II,

LG Swift L5,

Nokia Lumia 610,

Samsung Galaxy Ace S5830,

HTC Desire C.

Telefon ma mi służyć głównie do pisania smsów, dzwonienia (głównie) oraz przeglądanie neta co jakiś czas.

Osobiście przyglądałem się bliżej Samsungowi Galaxy Ace S5830, HTC Desire C, Samsungowi S7530 oraz LG Swift L5. Większość oparta na androidzie, tylko Omnia ma WP7, ale jest najnowsza z nich wszystkich.

Proszę o pomoc i trochę opisu dlaczego taki fon a nie inny.

Pozdrawiam, Mav.

Osobiscie nie polecam smartfonów LG ponieważ strasznie sie zawieszaja.

Według mnie najlepiej Będzie gdy wybierzesz HTC, Sony Xperia Tipo lub ewentualnie Nokia lumia ale 810 , jest to dobry telefon multimedialny. A jesli chodzi o samsungi osobicie mi nie odpowiadają , zawsze mam z nimi jakis problem.

Ace to powiększony ekran + bebechy Gio. L5 dość popularny ostatnio dzięki Plusowi, więc znajdziesz dużo opinii. Xperia Tipo to dobra konstrukcja, bebechy jak w Gio + 128MB ramu.

Osobiści wziął bym Lumię, WP śmiga na niej bardzo dobrze, duży wyświetlacz i ładny design.

Zapomniałem o HTC… Na pewno dobre wykonanie, ale procesor 600MHz to troszkę mało przy pozostałych 800-setkach.

A jeśli już wybierać z WP to nie lepiej Omnia M zamiast Lumii?

Cóż… ja powiem tyle: bierz Sony Ericsson Xperia mini pro. Czemu?

  1. pełna rozsuwana klawiatura (bardzo wygodna sprawa jak szukasz telefonu do sms’ow)

  2. Procesor 1GHz

  3. Oficjalny Android 4.0, Sony nie wyklucza możliwości aktualizacji do wersji 4.1 (jak na razie brak oficjalnego stanowiska w tej sprawie).

  4. 3 calowy ekran, i rozdzielczość taka sama jak w przypadku telefonów z większymi wyświetlaczami (SE Tipo, Samsung Galaxy Ace, czy też mini 2) po prostu lepiej wygląda.

@sworoslaw - skąd info, że Xperia Mini pro ma aktualizację do 4.0? Na żadnej stronie takiej informacji nie znalazłem, nawet na stronie producenta.

A co do jej ekranu - może i lepiej wygląda, ale mimo wszystko wygodniejszy w używaniu dotykowego ekranu jest ekran większy, niźli mniejszy. Ale to moje zdanie.

Ja osobiście poleciłbym Lumię 610, sam jej od 2 miesięcy używam i jestem bardzo zadowolony z niej.

@Hitm3n Xperia Mini Pro (sk17) ma oficjalną aktualizację do ICSa -> forum android, strona sony.

Z podanych smartfonów na start skreśliłbym:

Gio

Ace

610

Desire C

Omnia M

O ile z Ace i Gio coś da się zrobić, o tyle inwestowanie w pozostałe telefony to strata pieniędzy.

Omnia M i Lumia 610 to telefon jednego kalibru, na siłę stworzone telefony budżetowe z WP ze słabym hardwarem i masą ograniczeń. jak już coś z lumii to lepsza jest 710

Desire C stary hardware upchnięty w nową obudowę #-o

Ze swojej strony polecam rozejrzeć się za Tipo, Mini Pro (sk17) i L5, telefony dość aktualne, z ICSem (większe możliwości)

Do smsów, dzwonienia i netu najbardziej nadaje się Mini Pro, ze względu na klawiaturę QWERTY. Dodatkowym plusem jest aparat.

Warty uwagi jest również Mini2, trochę go używałem i sprawował się bardzo dobrze, plusem jest aktualizacja do JB, którą samsung już zapowiedział. Minusem jest aparat foto #-o

Jeśli będziesz chciał bawić się w modyfikacje to na pewno Samsungi są bardziej przyjazne pod tym względem niż SE.

Bierz LG Optimus L5, a jak możesz to Lumię 710. Xperia ma malutki ekranik, więc nie brałbym jej pod uwagę, Samsungi są słabo wykonane.