Jaki smartfon wybrać?

Witam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie sie tematem.

Mam taki problem, otóż chcę sobie wziąć nowy telefon na umowę, ponieważ właśnie mi sie skończyła. Podoba mi się oferta w playu: Sony Xperia mini pro za 189zl w abonamencie 29zl na 2 lata. Telefon mi sie podoba i wszystki pięknie, ale koledzy mi go odradzają, nie wiem czemu, nie mówią. Czy ten telefon ma jakieś wady fabryczne czy coś w tym styly? To będzei mój pierwszy telefon dotykowy, więc dopiero zaczynam zabawę. Może lepiej wybrać np Sony Tipo? w t-mobile jest za 199zl na 36 doladowan po 25zl. Może jakiś inny polecicie, tylko by pasowało na umowę 25/30zl miesięcznie i umowa nie dłuższa niż 36mies.

Na czym mi zależy? Telefon musi miec wi-fi, darmowy GPS (a do Tipo jest możliwość wgrania darmowego wgl), żeby jakies gierki poszły i zeby bateria coś trzymała.

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

związać się umową na 2 lata i kupić stary telefon za prawie 2 stówy… chyba bym się nie skusił.

Stary, ale wg mnie dobry. Dlatego was proszę o pomoc

rafalski_4 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Co do telefonu Xperia Mini Pro myślę że chodzi o model sk17i czyli ten

Jeśli dobrze myślę to mogę się wypowiedzieć na temat telefonu co do ceny i opłacalności nie będę się wypowiadał.

Z tego telefonu bardzo dobrze mi się korzystało, podobały mi się kolory na wyświetlaczu oraz bardzo dobra klawiatura qwerty (chodź z małymi przyciskami).

Telefon jest szybki w tym samym czasie korzystałem z Neo V i wg mnie mini pro chodzi szybciej choć różni się tylko wielkością wyświetlacza i klawiaturą sprzętową.

Bateria trzymała ok dwóch dni (przy ciągłym WiFi i synchronizacji oraz dość dużej ilości smsów).

Korzystałem na nim z emulatora PSX który działał bardzo płynnie i dzięki przypisaniu przycisków pada pod klawiaturę qwerty super się grało.

Posiadałem wersję czarną i miała bardzo fajną gumowaną obudowę, nie wiem jakiej wytrzymałości na rysy jest ekran ponieważ zawsze miałem folię.

Dźwięk z telefonu uznaje za dobry ale jakimś audiofilem nie jestem.

Był poręczny i dość zgrabny.

Z wad jak dla mnie miał tylko mały ekran (i także rozdzielczość) np do przeglądania stron internetowych.

Czyli po tej wypowiedzi rozumiem, że warto wziąć ten telefon? Tzn czy jest wart tej ceny i tego abonamentu? Wiem, że nie chcesz się na ten temat wypowiadać, ale dla mnie to ważne.

Sprawdziłem i używany z gwarancją producenta (chodzi o mini pro) w opcjach kup teraz jest za 400-450 zł więc jak dla mnie branie go za ok 200 zł i płacenie abonamentu czy mixa nie ma sensu. Z tym że ja zawsze jestem przeciwnikiem umowy na telefon. Choć myślę że ten telefon jest dobry do rozpoczęcia przygody z dotykiem i androidem to nie sądzę żeby przy takich ofertach operatorów było to opłacalne ale to tylko moje zdanie.

Doładowywać konto i tak muszę. A dla mnie 400-450zl to trochę za dużo na wydanie. 200zl to górna granica i tyle. A paci i tak trzeba. Z miesiąca na miesiąc po 30zl to nie będzie tak odczuwalne. A myślę, że ten telefon mi posłuży trochę dłużej niż te 2 lata (okres umowy). Myślę, że z 3,4lata go potrzymam potem dalej coś nowego podpiszę.

Dla mnie nie ma sensu ale wiadomo każdy ma inne wymagania, środki i gusta (o których się nie rozmawia). Sony Tipo będzie wydajniejszy ale jednak dla mnie ważniejsza była by klawiatura sprzętowa. Może idź do sklepu/salonu i weź oba lub i nawet więcej do ręki i się pobaw/przetestuj. Wtedy zdecyduj. Dobra rada pooglądaj recenzje/test w internecie na filmikach dużo dają przy wyborze telefonu.

A co do Xperi mini pro, to prawda, że na niej dużo gier nie idzie?

Właśnie zastanawiam się nad Tipo, oglądam filmiki i czytam recenzje. Prezentuję się też całkiem fajnie. A czy jest możliwość wgrania do niej jakiegoś darmowego GPSu? W Mini Pro jest nawigacja darmowa oparta na google maps. Czy wgram takową na Tipo?

tak, każdy android ma dostęp do map googla.

inna kwestia, że one są pobierane… powiedzmy “na żądanie” do tego jest potrzebny pakiet danych - abo za 29zeta go nie ma (200mb kosztuje 7zł), w abo all inclusive max 39 masz pakiet 250mb włączony w cenę.

celowo pominąłem możliwość załadowania trasy przez wifi bo to się nie sprawdza.

dodatkowo, jeśli zrezygnujesz z pakietu danych, to pozbawisz go większości funkcji o które opiera się android.

Wybór telefonu paddł na Xperię Tipo z prostego powodu: Xperia mini pro została wycofana z oferty. Czy ma ktoś może jakies zastrzeżenia do tego telefonu? Będą mile widziane.

Co do internetu, to ja sobie nie wyobrażam posiadac smartfona bez jakiegos pakietu danych, albo czegos typu internet za darmo

P.S. Co powiecie o wyprzedaży w t-mobile? Co to znaczy, że telefony są używane? Jakie mogą mieć ślady używania? np jakies rysy czy coś?