Jaki smartfon z androidem z dual sim do 960 zł?

Witam!

Gubię się w tych smartfonach. Doradźcie coś proszę.

Co mnie interesuje: ekran 5-6 cali, system android, działające jednocześnie 2 karty w dual sim (jedna karta do rozmów, druga internet z aero2), gniazdo na kartę micro sd, przyzwoity aparat fotograficzny, analogowe radio fm, dobry głośnik (nie za cichy i nie trzeszczący), pojemna bateria, wejście na głośniki 3,5mm, gniazdo micro sd z funkcją otg, żeby pendrive działał.

Swoich typów niestety nie mam, bo już parę miałem, ale okazało się, że nie wchodzą 2 karty sim + micro sd jednocześnie.

Raczej znajdziesz tylko rozwiązania hybrydowe już teraz, czyli miejsce na 1 kartę SIM + slot hybrydowy na SIM2 lub MicroSD.

Możesz zainteresować się np. Xiaomi Redmi 4X (5’‘cali)


lub nieco większym “bratem” Xiaomi Redmi Note 4 (5.5’’) (z 3GB RAM) - wersję z 64GB pamięci wewn. będziesz mógł znaleźć w cenie do 1000zł.

Jeżeli zakup nie jest pilny to warto poczekać na Xiaomi Mi 5X. Zapowiada się jako solidny średniak z dobrym aparatem.

Dziwne, bo wszystkie Redmi 4 jakie oglądam mają 5" a nie 5,5" jak napisałeś.

Poważnie nie ma już aparatów dual sim + micro sd?

Lenovo.

sorka - miałem na myśli Redmi Note 4 :smiley: - poprawione

a xiaomi modele 3S lub 3s pro lub 4a są dobre?

4A raczej nie kupuj.
3S/3S Pro - są ok, ale głośnik, który ma ujście na pleckach smartfona raczej w mojej ocenie ten telefon dyskwalifikuje - szczególnie jeżeli miałby znajdować się w etui.

Xiaomi Redmi Note 4

1098zł?
Na allegro są takie za około 700 zł, czasem nawet spotka się wersję 64 GB w podobnej cenie. Jest jakiś haczyk?

Redmi Note 4 jest w dwóch wersjach - z procesorem Qualcomm Snapdragon 625 i z MediaTek Helio X20
Różnica w cenie to marża sklepu jeżeli chodzi o Xiaomi.
Warto na allegro znaleźć przede wszystkim sklep, który wystawia fakturę i pisemną gwarancję realizowaną w Polsce.

Ja kupowałem Xiaomi Redmi Note 4 (3GB RAM/ 64GB ROM / CPU Mediatek Helio x20) swojej mamie w grudniu. (na allegro). Jest z niego bardzo zadowolona.

Obecnie chyba lepszym wyborem jest wersja ze Snapdragonem 625.

1 polubienie

Jak się ma 10 rdzeniowy MediaTek Helio X20 do tego 8 rdzeniowego Snapdragona 625?
Przyznam, ze się nie orientuje w tym za dobrze, a samo 10 rdzeni brzmi jakoś tak ekstremalnie, zwłaszcza gdybym miał to porównać chociażby do komputera z jakiego właśnie piszę. Czy programy, jakaś przeglądarka moblina to w ogóle wykorzystuje?
Różnica w wydajności jest zauważalna? Który mniej bardziej oszczędza baterię?

Czym się różni wersja global od eu i czy są jeszcze inne?
Niektórzy piszą LTE 800, inni nie piszą. To tylko chwyt z ich strony, a w rzeczywistości każde urządzenie to ma? Ma to znaczenie dla aero2?
Baterie 4000mAh i 4100mAh. Są wersje z różnymi bateriami?

Warto z 3GB/64GB dopłacić około 100zł do wersji 4GB/64GB? Dziwne, że 4GB/64GB można znaleźć za 830 zł, za 1300 a nawet za ponad 2000zł. Różnica w cenie to tylko marża?

Jeszcze może być wersja na rynek chiński bez lte 800 MHz / B20.

A co myślicie o Asus ZenFone 3?

Powiem tak - 10 rdzeniowy MediaTek lepiej sprawuje się w grach, tych wymagających. Przy codziennym użytkowaniu jest ok do momentu jak nie włączysz trybu pełnej wydajności - wtedy bateria znika w mgnieniu oka przy tych 10 rdzeniach aktywnych (np. podczas przeglądania stron internetowych via LTE/WiFI).
W galerii zdjęć przy bardzo dużej ilości zdjęć potrafią być mikro przycięcia przy przewijaniu miniatur (ale tylko w trybie oszczędzania).
Druga sprawa to ładowanie - trwa 2 godziny 10/15 minut od 5%-100% mimo Mediatekowej technologii szybkiego ładowania fast pump (czy jakoś tak).

Wersja ze Snapdragonem 625 - tutaj Xiaomi ma więcej modeli opartych o ten CPU i widzę, że częściej aktualizują jeżeli chodzi o MIUI Global Stable.
Myślę, że na Snapdragonie mimo wszystko bateria bardziej jest oszczędzana i lepiej zoptymalizowane firmware, a także czas ładowania lepszy. (z wypowiedzi na forach).
Global to od Xiaomi ROM, a EU to przygotowany przez MIUI Polska w oparciu o chiński ROM Xiaomi.
W tym drugim możesz spodziewać się szybciej nowości i poprawek, a także lepsze tłumaczenie.
https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

Odnośnie RAM - czym więcej tym lepiej - MIUI jest dosyć ramo-żerne im więcej będzie dostępnego RAM tym więcej zostanie Ci dla aplikacji uruchomionych w tle.

Różnice w cenie to marża i obsługa gwarancyjna i typ zakupu.
Na allegro musisz zwrócić uwagę, czy telefon dopiero jest importowany z Chin/zza granicy (czas dostawy powyżej miesiąca) i cena taka często nie uwzględnia VAT!!!, który w przypadku wyłapania przez urząd celny musisz odprowadzić (23%).
Bywa też, że niektórzy sprzedający oferują realizację gwarancji w Chinach - czyli wysyłkę do Chin na własny kosz robisz.
Najlepiej brać przez allegro od sklepów GSM, które istnieją stacjonarnie i uważnie czytać.
Te za ponad 2000zł to sztuczne przyblokowanie sprzedaży (czekają na importowany towar) lub przysłowiowe “szukanie głupiego”.

Alternatywą może być Huawei Nova albo p9 lite 2017. Telefony troszkę mniej wydajniejsze od Xiaomi note 4 ale myślę że z troszkę lepszym aparatem.

Samsung J5 2017 https://www.ceneo.pl/52408449

Samsung J7 2017 https://www.ceneo.pl/53024561

mają pełne dual sim + karta micro-sd są to najnowsze modele
radio FM , ekran 5,2" i 5,5" dobry aparat z LG G6 , android 7 , metalowa obudowa, głośnik bardzo głośny i jest z boku co daje duży plus bo się go nie zasłoni , bateria bardzo długo trzyma ,

na allegro i olx znajdziesz poniżej 1000zł nówki

Dzięki wszystkim za pomoc, w szczególności dla Domker. Dziś został zakupiony Xiaomi Redmi note 4.