JAki smartfon z QWERTY?

jak na razie jedyne ciekawe modele z jakimi się spotkałem to

-SE X peria x 10 mini pro - ale mam wielkie obawy ze będzie zbyt mały do surfowania po internecie (a zależy mi na tym)

-motorola milestone -ponoć więcej z nią problemu niż to warte ,poza tym cena też nie należy do najniższych

-htc touch pro 2 - za drogi

proszę o pomoc i jakąś sugestie

Milestone to udany model. Jedyna wada to zablokowany bootloader - utrudnia to wgrywanie custom ROMów. Jeśli chcesz poczytać więcej o tym modelu odwiedź to forum: http://pdaclub.pl/forum/milestone/

SE na pewno będzie mieć za mały ekran do WWW - sam mam urządzenie z ekranem 2.8 cala i rozdziałką VGA, a X10 mini ma chyba jeszcze mniejszy wyświetlacz i rozdzielczość QVGA (zaledwie 240x320 pikseli). Zresztą zobacz jak wygląda WWW na 2.8 cala (tutaj jeszcze w miarę daje radę, bo rozdziałka 640x480) i na ekranie o rozdzielczości WVGA (800x480) - Milestone ma nawet 854x480 pikseli:

IMAG0056_jpg_300x300_q85.jpg

Z wymienionych urządzeń jednak najlepsza będzie Milestone - TP2 ma nie najlepszy procesor i odchodzący do przeszłości system, Xperia X10 również taki sobie CPU i maleńki ekran, a Milestone ma OMAPa 550 MHz, który można podkręcić do 1 GHz i działa stabilnie.

a możesz mi polecić jakiś inny ciekawy smartfon z qwerty ? najlepiej żeby pracował na androidzie :wink:

pozatym motorola droid ponoć ma nie najwygodniejsza klawiature , najlpiej to bym poczekał na premiere nowej xperi w lutym ,tylko obawiam sie ze cena będzie wygórowana ,ze względu na dobry układ graficzny,procesor 1 ghz oraz sprzetowa qwerty ;/

Z tego co mi wiadomo to w Milestone niektórzy narzekają na D-Pad przy klawiaturze, przez co jest przesunięta w lewo i na to, że w polskiej wersji są bardziej płaskie klawisze.

Androidów z QWERTY jest bardzo mało - G1/Dream - to już niestety to starsza generacja, więc nie dorówna szybkością obecnym urządzeniom, choć klawiaturę ma naprawdę dobrą (mówię to jako były użytkownik tego sprzętu); poza tym jest właśnie Milestone i Desire Z (to jest w miarę nowe urządzenie, więc i jest najdroższe).

Jeśli lubisz kombinować to możesz jeszcze zainteresować się Nokią N900 - ma ona system Maemo (rozbudowany Linux), ale Androida da się wrzucić na SD i zrobić dual-boot (przy uruchamianiu urządzenia masz wybór co odpalić - Maemo lub Androida). Poza tym z tego co wiem to na Maemo można odpalać pełne komputerowe programy (po przekompilowaniu ich na ARM), więc to też in plus. Wadą dla niektórych może być opornościowy ekran - brak multitouch, nie działa na tak lekki dotyk jak pojemnościowy, ale za to jest bardziej precyzyjny i możesz używać z nim rysika.

dzieki :wink:

chyba zdecyduje sie na MILESTONE :slight_smile: