Jaki smartphone z androidem?

Witam,

jaki smartphone z androidem ?

Ważne jest dla mnie silne wsparcie od strony systemu. Chcę otrzymywać aktualizacje systemu na bieżąco. Dobrze by było gdyby był czysty android, ale na to mogę liczyć chyba tylko w samsung galaxy nexus w którym niestety z tego co czytałem bateria bardzo krótko trzyma.

Do wydania mam około 1000zł

Wg. mnie w N3 bateria trzyma w normie jak na smartfon, ciezko mi to jakos usrednic bo mam z tym bardzo roznie zaleznie od intenstwnosci uzywania. Potwierdzic za to moge kiepski glosnik i w zasadzie jest to jedyny problem tego telefonu.

Telefon ma być nowy czy używany?

I czy zamierzasz używać tylko oficjalnego oprogramowania, czy interesuje Cię też wsparcie ze strony developerów?

Chcesz aktualizacji na bieżąco - tylko Nexus.

Z innych propozycji Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Note, SONY Xperia S, za trochę więcej Sony Xperia T, HTC One X.

Wszystkie powyższe mają dostać 4.1 Jelly Bean, ale nie wiadomo jak z dalszymi aktualizacjami, a na Nexusie już hula 4.2.

Telefon najlepiej nowy.

No nexusa bym brał bez zastanowienia gdyby nie kiepska bateria.

Kup LG Nexus 4.

Przy intensywnym użytkowaniu od żadnego smartfona nie oczekuj długiego czasu pracy na baterii - ja już się przyzwyczaiłem że ładuję codziennie.

Gdyby to było takie proste i jakby był dostępny od ręki to jasne. Tylko że najpierw trzeba mieć pośrednika w USA i musi być dostępny w Google Play co może potrwać kilka tygodni. Bo na allegro to cenom bliżej do dwóch tysięcy zł.

Ładowanie codziennie przy intensywnym użytkowaniu nie byłoby problemem. (Mowa o na prawdę intensywnym użytkowaniu)

Zależy ile to norma na smartfon, u mnie najdłużej to 2 dni i to po tym sie boję że mi nie wytrzyma całego dnia, ale telefon mam prawie cały czas podpięty pod internet i sporo rozmawiam, ostatnio szukałem pojemniejszej baterii do htc sensation bo trzyma makabrycznie krótko a telefonik fajny

Tylko Nexus :slight_smile:

http://allegro.pl/listing.php/search?ca … ring=nexus

Biorąc nexusa mam prawie pewność że będzie dostępny na niego Ubuntu Phone OS :slight_smile:

Wiem że pisałem o telefonie z androidem :slight_smile:

Nic innego ja tylko Samsung Galaxy S ewentualnie Nokia LuMIA 690

Nigdy :slight_smile:

Powiem że ostatnio miałem okazje pobawić się smartem z win phon8 w połączeniu z komputerem z win8 wymiata, pełna synchronizacja, ja już zaczynam odkładać kasę na nokie lumia 920

To jakiś prototyp czy telefon developerski?

To miałeś niesamowite szczęście że wszystko działało jak trzeba. U mnie to się skończyło dobre użytkowanie po 2 tygodniach użytkowania.

Poza tym kupując smartphone myślę o grach i aplikacjach których jest bardzo mało na wp, i nie lubię wspierać korporacji tworzących za wszelką cenę rynek monopolistyczny.

Pełna synchronizacja ale czego? Bo ja 3 tygodnie używałem zarówno Lumii 920 jak i Windows 8 i ta legendarna synchronizacja jakoś nie rzuciła mi się w oczy a już na pewno nie oferuje nic więcej niż konkurencja (raczej ma ograniczone funkcje).

A kupując telefon z Androidem nie wspierasz “korporacji tworzącej za wszelką cenę rynek monopolistyczny”?

Nie.

Google nic już nie musi robić aby ich system był numerem jeden :slight_smile:

MS w przypadku desktopów niestety też, ale w przypadku technologi mobilnych nie jest za późno, aby nie dopuścić do tego co ms robi na podłożu desktopów.

Pod względem niestabilności na pewno jest numerem jeden.

Ale mniejsza o to, ja nie o tym chciałem. Sam napisałeś “nie lubię wspierać korporacji tworzących za wszelką cenę rynek monopolistyczny”, dlaczego zatem chcesz to robić wspierając Google? Google jest monopolistą w dostarczaniu informacji. W czym monopol Google jest lepszy od monopolu Microsoftu?

Samsung Galaxy S proponuję!