Jaki smartwatch do 1000 zł z dobrą baterią?

Witam,

Czy doradzicie mi jakiś fajny smartwatch klasyczny lub hybrydowy do 1000 zł (ostatecznie nieco powyżej), gdzie kluczem są dla mnie: długa żywotność baterii (3-5 dni to dla mnie za mało), bo to ma być zegarek dla Taty, któremu nie będzie się chciało go ładować plus oprogramowanie w języku polskim i możliwość podłączenia do smartfona (aplikacja).

Dzięki! :slight_smile:

Kup mu coś ze stajni Garmina, będzie zadowolony.

1 polubienie

To ma być tylko zegarek zintegrowany z telefonem czy ma mieć dodatkowo funkcje , np. pomiar pulsu, w.n.p.m itd? Tata uprawia jakiś sport?

Bardziej jako zegarek + funkcje sportowe czy bardziej jako monitoring zdrowia czy może ważniejsze żeby można było przez niego wykonywać połączenia telefonczne?

Ma mieć dodatkowe funkcje, ale nie musi być nimi bardzo naszpikowany. Na pewno pomiar pulsu i te sprawy. Na jakimś widziałem nawet EKG i też bardzo fajna sprawa.

Watch D ma nie tylko EKG ale też prawdziwy pomiar ciśnienia. Pompuje się bransoletka.

Z minusów, to pierwszy tego typu zegarek z ciśnieniem, nie jest najładniejszy. Nie wiem czy go teraz bym polecił, niech się technologia dopracuje. Poza tym wykracza poza Twój limit. Dodatkowo ma wszystkie funkcje znane z opasek.

1 polubienie

Hm, powiedziałbym, że bardziej zegarek + monitoring zdrowia. Połączenia telefoniczne myślę, że nie takie istotne. Gdyby Withings Scanwatch miał polskie oprogramowanie to brałbym w ciemno bo podobają mi się funkcje, niezły wygląd i 30 dni baterii.

Faktycznie ciekawa opcja, choć już trochę za bardzo ucieka od budżetu i nie wspomniałem, ale tarcza raczej tylko okrągła.

Tzn musi być prawdziwa tarcza ze wskazówkami, a nie całość jako wyświetlacz?

Nie nie, może być całość jako wyświetlacz, jak w zwykłym smartwatchu :slight_smile: Ale inne opcje, jeśli ciekawe, też mogą być :wink:

Mi się osobiście seria GT podoba. Np HUAWEI WATCH GT 3 - HUAWEI Polska to taki zegarek dbający o zdrowie z możliwością dzwonienia i nawigacją i długim czasem pracy na baterii. Niestety nie ma EKG ani asystenta Google. Może jeszcze niech ktoś coś zaproponuje, bo rynek jest ogromny i jest wielu dobrych producentów.

1 polubienie

Też się nad tym zastanawiałem. I chyba na niego padnie :slight_smile: Sam mam od dawna GT 2 Pro i jestem zadowolony. Czy nie będzie jakichkolwiek problemów z działaniem aplikacji Huawei Zdrowie na telefonie Samsung? :slight_smile:

Wiadomo najlepsza integracja jest, gdy masz telefon i zegarek tej samej firmy. Jeżeli będziesz miał telefon Samsunga i aplikację Huawei Zdrowie, to Samsung będzie traktował ją jako zwykłą aplikację, którą należy ubić, gdy nie jest używana przez jakiś czas. Wtedy synchronizacja z zegarkiem będzie zatrzymana, np wysyłanie powiadomień.

Po części możesz to naprawić przez wyłączanie „ubijania” gdzie się da Samsung | Don’t kill my app! tylko to jest zawsze niewiadoma jak to wyjdzie, ale jak zrobisz wszystko wg instrukcji to duża szansa, że będzie nieźle. Niestety Samsung ma wiele mechanizmów ubijania aplikacji, które poszły w tło. Często mechanizmy te zmieniają się też po aktualizacjach systemu do wyższej wersji.

EDIT:

Hej, przypadkiem Huawei nie wypadło ze sklepu Google? No to nie wiem czy to dobry pomysł, bo apki nawet nie zainstalujesz w prosty sposób na telefonie nie od Huawei.

Jest Honor Health ale to raczej nie to samo. Tu sprawa się komplikuje.

1 polubienie

A może od manty smartwatch SWU501GD ? Generalnie spoko, wiele funkcji posiada i koszt ok 400 zł :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.