Jaki sprzęt do 1500zł?

Poszukuję dobrego procesora, płyty głównej, karty graficznej do komputera, całą resztę posiadam tylko chciałem zmodyfikować komputer tak aby w całości za te 3 rzeczy zapłacić maksymalnie 1500 zł i aby razem dobrze grało bo jeśli mam kupić dobrą kartę graficzną a słaby procesor to za bardzo mi się to nie uśmiecha więc gdybyście mogli mi tak ładnie dograć ten sprzęt. Zamawiam w częściach ponieważ taniej wyjdzie, złożyć samemu niż kupić całego w sklepie.

Składanie samemu w czasach gdzie w sklepach internetowych dla zestawów od 1500zł masz opcje złożenia za 1zł nie wiem czy jest opłacalne aż tak, ale przynajmniej możemy na spokojnie ułożyć okablowanie, zamontować wentylatory na kołki silikonowe etc. 

Jakie masz pamięci RAM bo od tego zależy wybór płyty głównej? Napisz też jakie zastosowania sprzętu, aby wiedzieć czy lepiej mocniejszy procesor czy grafikę. Najlepiej napisz wszystkie podzespoły jakie chcesz wykorzystać w tym zestawie.

Posiadam Ramy DDR3 8GB GOODRAM dobrze byłoby aby płyta główna miała 4 wejścia na pamięć RAM, dysk 500GB 7200rpm SEAGATE SATA III NCQ