Jaki sprzęt do użytkowania neostrady tp?

Chciałbym się was zapytać czego używacie do łączenia się z Neostradą ? i dla czego

sagem f@st 800 bo taki dostałem wraz z neo

używam obecnie sagem f@st 800, wcześniej miałem speedtoucha 330… przez pewien czas używałem routera WiFi bo musiałem neo podzielić ale się wkurzyłem i router rozmazał się na ścianie…

źle nie było w każdym przypadku, chociaż sagem jakoś mi najbardziej przypadł do gustu, do speedtoucha już nie wrócę…

Ja dostałem speed toucha i sprawuje sie świetnie. Jestem bardzo zadowolony :slight_smile:

ja dostałem ZTE ZXDSL 852 niestety i ciągle go mam. Chciałbym kupić router ale do tego modemu nie można. Trzeba wydać kupę kasy na router żeby był z wbudowanym modemem. Ehhh… TP…

A w czym on taki zły ?

Adax , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Można kopić fast i speedtoucha na allegro przez bcm

a możesz mi to tak troche dokładniej wyjaśnić… bo trudno mi znaleźć tanie rozwiązanie problemu

ja mam te chińskie badziewie ZTE, które rozłacza mi połączenie co chwile ( z winy tego modemu) Kupiłem na allegro sagema i zobaczymy czy dalej bedzie rozłączać? a jak nie to kupie router za 200

nic to nie da, jeśli rozłącza to jest to wina jakiejś usterki na linii nie modemu… miałem do czynienia z tymi trzema modemami i jeśli wszystko na linii jest OK to żaden nie ma prawa rozłączać jeśli jest sprawny…

piotrekplay niestety jestes w błędzie, wiele zalezy właśnie od modemu, a dokładniej jeżeli chcesz mieć przynajmniej o połowe kłopotów mniej z ADSLem kupujesz Router np:

http://www.allegro.pl/search.php?string=router+adsl&order=p

nawet ten najtańszy Edimax:

http://www.allegro.pl/item283089322_wyprzedaz_router_adsl_do_neostrady_firmy_edimax.html

będzie sie spisywał o niebo lepiej.

nie wiem, ja użytkowałem router przez 2tygodnie i nie zauważyłem różnicy w działaniu łącza… a tylko jedną różnicę ze na routerze IP zmieniało się raz na 24h…

siedzę teraz znów na modemie i jest OK, żadnych problemów…

no niestety nie. modem ten na moim laptopie przerywa a na innym laptopie nie. to jest ewidentnie wina cienkiej jakosci modemu ( nie wiem jak TPSA moze kupowac i sprzedawac ludziom taki shitt! !!

no widzisz, jak nie masz probelmow to nie pisz o czymś czego nie doswiadczyles.

Ja nie wybierałem modemu. Po prostu taki mi dali :slight_smile:

no jak mi ten sagem nie bedzie sie dobrze spisywał to chyba kupie http://allegro.pl/item279666183_linksys_wag200g_eu_modem_adsl_switch_4x10_100.html. tylko czy tym routerem bede mógł dzielić tez sieć LAN?

Przecież masz w nim 4 portowego switcha, więc bez problemu zbudujesz na nim sieć z 4 komputerów. Jest też Access Pointem więc będziesz miał i dostęp bezprzewodowy.

Chyba nie dali ich dla ozdoby.

:stuck_out_tongue:

tylko ze nie zrozumiałes mnie…

powtorze, czy tym routerem bede mogł dzielić sieć LAN, to znaczy ze jak bede korzystał z jakiegos dostawcy Internetu przez siec LAN i dostane kabel LAN do wepne go do routera?

Możesz, ale będziesz korzystał wtedy z niego tylko jak switcha.

rozumiem ze w takim przypadku ( internet przez LAN ) nie puszcze sygnału przez wifi ani nie podziele go na inne komputery?