Jaki sprzęt komuterowy kupić?

Mam zamiar wymienić sprzęt ten już jest stary ma tylko 63 mb . Czy warto jest kupować w hipermarketach ,czy lepiej w np. sklepach komputerowych interesuje mnie sprzęt średniej klasy .Mam zamiar zmienić tylko tzw. skrzynkę !

Szerokim łukiem omijaj super/hipermarkety. Pieniądze które teoretycznie zaoszczędzisz kupując tam komputer szybko wydasz na naprawy/wymiany. Lepiej wydać kilka groszy więcej i kupić coś normalnego, w normalnym sklepie komputerowym

Zgadzam się z Arehem i dodam jeszcze że jak trafisz na jakiś zestaw komputerowy to nie kieruj się samym taktowaniem proca!

Np. Taki Intel Celeron 3GHz jest dużo gorszy niżeli Pentium tyle że o niższym taktowaniu, sprawdzaj ilości pamięci cache. Im więcej tym lepiej.

Nie wszystko złoto co sie kur…cze świeci :smiley:

wlasnie ja tez kupje kompa ale niwiem czy wybrac celorona D 2,8 64 bit czy petka D 2,66 ale petek jest o stowke droszy :frowning:

tylko że celeron ma 256 a cache kiedy petium az 1MB co wybrac??

Jarek: Wiem z autopsji że Celki to trzeba omijać szerokim łukiem.

Bierz Pentiuma bo znacznie wydajniejszy i nic dziwnego że droższy.

Jeżeli chodzi o wydajność za niska cenę, to zdecydowanie Semprony 64bit polecam. Dodatkowym ich atutem jest to, że świetnie się kręcą i za mniejsze pieniądze można mieć procka o kilka numerków wyższego (ja za cene 2800+ mam 3400+)

jezli Ci chodzi o komputer do prac biurowych to najlepiej jak kupisz pentiuma lub celerona po wyzej 3 GHza jezlei chcesz kompa miec do gramnia to kup athlona o podobny zegarze w dalszej czesci proponowal bym Ci 512 mb ramu dysk 120 gb baracudy lub maxtora po za tym płyta główna asusa lub MSI (zalezy jakiego procka wybierzesz)i do tego GF 5200 lub 5500 nVidia

:shock:

Te karty omijaj szerokim łukiem. Lepiej wziać radka 9550 lub nV GF 6600… zreszta to zalezy od tego ile masz kasy.