Jaki sprzęt kupić?

Witam!! Mam pytanie, mianowicie nie wiem jaki sprzęt sieciowy kupić.

Sprawa wygląda tak. Mam PC, który teraz jest podłączony przez kartę bezprzewodową do sieci radiowej. Poza tym mam jeszcze laptopa, który jest skrętką połączony z w.w komputerem pc. Wiadomo, że aby mieć internet na ‘lapku’ to pc musi być włączony. Teraz chciałbym zrobić tak żeby bez włączania pc net był na laptopie a poza tym, żeby laptop był połączony bezprzewodowa (w laptopie karta bezprzewodowa jest).

Nie wiem co by było dla mnie najlepszym rozwiązaniem czy router czy access point czy jeszcze coś innego?? Jakie urządzenie polecacie??

Potrzebny ci tylko ruter bezprzewodowy. Najlepiej D-Link. W zależności jak bardzo przeciążasz sieć są od 150 - 300zł. Napisz czy potrzebujesz P2P itp. To może pomogę w doborze sprzętu.

moim zdaniem router to najlepsze wyjście ale ja uważam że EDIMAX będzie lepszy od dlinka nie grzeje sie nie zawiesza chodzi idealnie ja mam model BR6204Wg polecam

No rzeczywiście D-Link ostatnio ma problemy z softem na ruterach. W ogóle ma jakieś problemy z nimi. Jednak modele wyższe 645 itp. są lepsze jednak trochę droższe.

co do modelu który ja podałem jego cena nie przekracza 190 zł i jak pisałem wcześniej jestem zadowolonym użytkownikiem tego routera

Jeżeli nie potrzebujesz anteny zewnętrznej to do odbioru sygnału to kup to i wtedy będziesz mógł jednym urządzeniem odbierać internet i nadawać sieć wifi dla laptopa. Bo jak masz antenę zewnętrzną to potrzeba już dwóch urządzeń: jedno odbiera sygnał a drugie nadaje dla laptopa.