Jaki sprzęt pasuje do mojej płyty głównej?

Witam, otóż chciałbym wymienić swój procesor i moją karte graficzną na lepsze modele, niestety nie bardzo wiem, czy model np. Intel Core i7-2500K albo, i7-3770K bądź gorszy układ taki jak Intel Core i5-3350P będą pasować. Czy też procesory od AMD.

Co do karty graficznej to tylko zastanawiam się czy Radeon HD 7750 by pasował do tej płyty głównej.

Jeśłi gdzieś wątek podobny był to przepraszam i z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

____________________

Moja płyta główna to: Dell inc. 0GDG8Y

Procesor: Intel Core i3-2120

Karta graficzna: AMD Radeon HD 6450

Intel ma swoje sockety i amd tak samo. Do amd masz nowe am3+. Natomist do intela np.2011. Podaj typ sockety na twojej mobo. Karta graficzna bedzie paasowwac, poniewaz wszystkie sa pod pci-e. Jedynie co musiisz wziac pod uwage to to zy ci zasilaacz uiagnie.

Dodane 27.07.2013 (So) 13:32

Intel ma swoje sockety i amd tak samo. Do amd masz nowe am3+. Natomist do intela np.2011. Podaj typ sockety na twojej mobo. Karta graficzna bedzie paasowwac, poniewaz wszystkie sa pod pci-e. Jedynie co musiisz wziac pod uwage to to zy ci zasilaacz uiagnie.

Dodane 27.07.2013 (So) 13:33

Intel ma swoje sockety i amd tak samo. Do amd masz nowe am3+. Natomist do intela np.2011. Podaj typ sockety na twojej mobo. Karta graficzna bedzie paasowwac, poniewaz wszystkie sa pod pci-e. Jedynie co musiisz wziac pod uwage to to zy ci zasilaacz uiagnie.

Intel ma swoje sockety i amd tak samo. Do amd masz nowe am3+. Natomist do intela np.2011. Podaj typ sockety na twojej mobo. Karta graficzna bedzie paasowwac, poniewaz wszystkie sa pod pci-e. Jedynie co musiisz wziac pod uwage to to zy ci zasilaacz uiagnie.

Ten komputer wygląda na gotowy zestaw od della, problemem może być zasilacz, który może nie mieć wystarczającej mocy do utrzymania nowego proca i karty graficznej. To jest Dell Inspiron 620?

Jeśli tak to procesory powinny pasować takie:

Intel® Pentium® processor G630 (2.70GHz)

2nd Generation Intel® Core i3-2120 Processor (3.3GHz, 3MB Cache)

2nd Generation Intel® Core i5-2320 Processor (3.0GHz)

Czy inne nie mam pojęcia, zależy od biosu/uefi płyty głównej, zasilacz ma 230/300W więc nie wiem czy da radę uciągnąć coś mocniejszego.

Więc. Jest to gotowy zestaw od Della, Ale Vostro, nie wiem jaki model. Zasilacz zaraz sprawdzę, Co do kolegi wyżej.

Tutaj jest specyfikacja płyty głównej : http://www.findlaptopdriver.com/mainboa … 317201215/

A tutaj SS z CPU_Z : http://img835.imageshack.us/img835/6464/jjsn.jpg

Według specyfikacji to proc najmocniejszy jaki można włożyć mu to Intel Core i5- 2500 (K), a co do wymiany karty graficznej zablokowałby ją zasilacz o słabej mocy, minimum markowa 500w.

Inspiron-620 takiego masz? Mini/Slim Tower? Zobacz tutaj.

Dobra, dzięki za odpowiedzi, wszystko mi się bynajmniej wyjaśniło. Wiem też, że zasilacz do wymiany, teoretycznie prawie cały komputer prócz płyty głównej, bo na nią nie narzekam. :slight_smile: Temat do zamknięcia.