Jaki SSD do Asus'a X200MA

Ponieważ mój maluch jest tak mułowaty, że doprowadza mnie czasami do szewskiej pasji, zacząłem zastanawiać się nad sensem wymiany dysku HDD na SSD… I pytanie czy jest sens inwestować w niego nowy dysk SSD, a jeżeli tak to jaki dysk SSD kupić do laptopa Asus X200MA? Budżet to ok. 300PLN. Nie ukrywam, że zależy mi na możliwie największej pojemności. Obliczyłem, że potrzebowałbym jakieś 250 GB, ale zdaję sobie sprawę, że takich pojemności po prostu nie ma.

W tej cenie najlepszym wyborem jest GOODRAM Iridium Pro 240 GB - http://www.sferis.pl/p/371060-dysk-ssd-goodram-iridium-pro-sata-iii-25-retail-240gb-ssdpr-iridpro-240.html

 

Jaki procesor masz w tym Asusie? 

Procesor-2xIntel Celeron N2830 2,16GHz, ram-2GB, grafika-zintegrowana karta Intel® HD Graphics, HDD 2,5"SATA2. I pytanie zasadnicze. Na ile znacząco odczuwalny będzie wzrost wydajności i czy w ogóle wart bawić się w taką zamianę. Kontaktowałem się z serwisem(sprzęt jeszcze 1 miesiąc na gwarancji) i odpisali mi: “Uprzejmie informuję, że w sprzęcie stosowane dyski były:
 2.5” SATA2 HDD 320GB/500GB/750GB/1TB 5400rpm.
Jeśli nie posiada Pan odpowiedniej wiedzy do rozbudowy sprzętu nie zalecam robienia tego samemu.
Wszelkie zmiany sprzętowe robi Pan na własne ryzyko i odpowiedzialność. Firma ASUS nie daje gwarancji na poprawne działanie sprzętu w innej konfiguracji niż fabryczna.”

Proponowany przez kolegów dysk SATA3, a serwis mówi, że mam SATA2. Czy będzie pasować?

Dysk będzie pasować, ale wzrost komfortu pracy nie będzie duży, bo ten procesor jest żenująco słaby. 

Procesor tabletowy N ;/

Dzięki wielkie za pomoc. Wygląda na to, że nie za bardzo jest sens inwestować w mojego malucha i po prostu pogodzić się z faktem, że zbyt wiele z niego nie wycisnę.

Najlepiej sprzedać kupic coś lepszego. CHyba najłatwiej.

A SSD nie bój się jak coś zawsze możesz do nowego laptopa przełożyć.