Jaki switch polecacie

Witam
Burza uszkodziła mi switch, miałem TP Link TL-SG1016D.
Zasilacz buczy. Wie ktoś może czy da radze dokupić sam zasilacz?
Co też nie daje 100% pewności, że będzie działał dobrze po wymianie zasilacza.
Dlatego może polecicie mi nowy switch? Używam w domu ale jest podpięte sporo urządzeń.
Kompy, TV, przesyłanie filmów. 16 portów, niezarządzalny.

Proponuje poszukać na allegro, jednak nie ma gwarancji że wymiana zasilacza rozwiąże problem.
Uszkodzenia powstałe podczas burzy mogą nie ograniczać się do samego zasilacza.

TP Link TL-SG1016DE

To samo co miałeś + podstawowe funkcje zarządzania w podobnej cenie.

A jest sens dołożyć do D-Link DGS-1024D ?

D-Link, TP-Link, wszystko jedno to i tak low-end.

Dziękuje, kupiłem taki sam jak miałem.

A tak z czystej ciekawości, to co trzeba by kupić by uzyskać widoczną poprawę jakości?

Poprawę jakości względem czego?
Każdy switch 1Gbps będzie tak samo przełączał pakiety. dopłacając więcej można zyskać możliwość zarządzania przełącznikiem czy obsługę sieci 2,5Gbps, 5Gbps lub 10Gbps.

Jakieś tam doświadczenie miałem z przełącznikami TP-Linka i mikrotika, i ani jednej ani drugiej firmy w tym konkretnym segmencie bym nie polecił. Zwłaszcza TP-Link ma koszmarną politykę porzucania urządzeń i nie wydawania aktualizacji firmware, wydawania sprzętu o identycznej nazwie w 5 wersjach itd.

No nie do końca tak samo. Jeden będzie przerzucał 1000p/s inny 100p/s :wink: Pomijając już sposób przełączania pakietów, choć większość robi store-and-forward.

Mam w jednej z firm jakieś stare gluty Cisco 1GbE, które przerzucają przykładowo 4000p/s, a nowy Netgear 1GbE 10 razy więcej. Dlatego właśnie wymieniamy te Cisco na Netgeary :wink:

Ale to musiałby być jakiś staroć straszny żeby pod tym względem odstawał.

W przypadku tanich modeli unmanaged TP-Link katalogowo podaje identyczną wydajność przełączania pakietów jak tanie modele cisco small business unmanaged.

Czasy mamy inne, jednak warto zwracać uwagę na liczbę p/s. Skądś różnica w cenie musi się brać poza wielkością tablicy MAC czy obsługiwanych protokołów. Wiadomo, że switche w cenie 100 czy 200 w większości niczym się nie różnią, ale jednak warto przyjrzeć się szczegółom, koledze pewnie różnicy to nie zrobi, ważne, żeby był minimum GbE.

Inną kwestią może być gwarancja. Jeden producent daje rok, inny dwa lata, inny dożywotnią.