Jaki system 32 czy 64bit


(Jareckiw) #1

Kupiłem nowy komputer .Intel Core Duo E5200,4GB RAM,GE FORGE 9500GT1024mb.Aby komputer widział cały ram muszę mieć zainstalowany 64-bitowy system.Czy z tego powodu nie będę miał kłopotów ze sterownikami ijaki system wybrać. Proszę o pomoc


(Animologic) #2

W tej chwili nie ma już większych problemów z systemami x64. Proponuję zakupić wersję 64 bitową. :smiley:


(Sawyer47) #3

Nie musisz mieć 64-bitowego systemu, wystarczy że 32-bitowy obsługuje PAE. Kłopoty ze sterownikami mogą być zawsze, to już zależy od sprzętu (z tą kartą nvidii nie powinno być problemów). Osobiście spróbowałbym 64-bitowy, ale wybór należy do Ciebie.


(Wojtek Moto) #4

Wybierz system 64-bitowy.

Podejrzewam, ze ze sterownikami nie bedziesz mial totalnie zadnych problemow - jedynie oprogramowanie typu firewall, programy antywirusowe, itp. beda potrzebowaly specjalnych 64-bitowych wersji. Wielka niezgodnosc 64-bitowych systemow ze sterownikami i z oprogramowaniem to w przypadku Visty calkowity mit, oparty na problemach z niewspieranym przez producentow sprzetu i oprogramowania 64-bitowym Windowsem XP.


(slawex1983) #5

Głupie pytanie. Z Linuxem sobie raczej nie poradzisz. Poza tym wg mnie ten system nie nadaje się do codziennego użytku przez szarego zjadacza chleba. Więc pozostaje Vista x64. Ze sterownikami nie będziesz miał problemu.

PAE to zaledwie półśrodek. Śmiało bierz Viste 64 (ew. standardowego XPeka, który co prawda nie będzie widział całej pamięci, lecz i tak będzie działał sprawniej od dowolnego wariantu Visty.)

PS. Słaby procek jak na nowy komputer.


(Goodprogram) #6

:o

słaba grafa jak już, zresztą nie ma się co dziwić, widać że komp z supermarketu