Jaki System będzie bardziej wydajny?

Witam. Jak w temacie - Jaki system będzie bardziej wydajny w grach i przy przeglądaniu internetu ( gry jakieś stare typu wiesiek , sa ).  Win XP - Vista - czy 8.1 ( 7 dyskfalifikuję z powodu steama jak i dziwnych ścin po wyczyszczeniu )

 

Specyfikacja: Toshiba C660D-14E

CPU: AMD E-240 @ 1,5gHz

GPU: AMD Radeon HD 6310 @ 1GB

RAM : 2GB

 

Za Wszelakie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam! :slight_smile:

 

Do internetu: każdy.

Do gier: potrzebna byłaby wymiana sprzętu nie systemu.

Windows 8.1 32bit, bo masz mało Ram, możesz powiększyć co najmniej do 4 Gb ram i wgrać 64bit. A ta siódemka czasem nie była 64 bit?

O dziwo była. Kupiłem 8.1 , na której teraz pracuje no i … nie tak źle jak pracuję na jednej karcie w przeglądarce. 

Ale czytales? Mi chodzi o stare gry , które spokojnie na nim poszły , lecz na 7 mam problem ( na 8.1 mam normalnie , lecz z przeglądarką ciężej ;/)

Wg mnie najlepiej wgraj jakiś współczesny system, 8.1 czy nawet 10 w wersji 32bit, a najlepiej dokup ram. Aktualnie koszt dodatkowych 4GB to 70zł za nową kość.

Jeśli oczekujesz należytej płynności działania to bardziej myśl o wydajniejszym sprzęcie. Ten nadaje się tylko do najprostszych zastosowań najwyżej biurowych. Przy takim procku uruchomienie choćby sprawdzania aktualizacji w systemie zwalnia go co najmniej o połowę.

Hmm to jednak zostanę przy tym 8.1 32bit :confused:

 

Mam do was pytanie co do Visty- będzie mi płynnie działać ( Słyszałem plotki , że na 2gb ramu nawet przeglądarki nie dało się otworzyc ;o). Pytam się w tym temacie  z powodu iż nie chcę zakładać “kolejnych” …

Najlepiej będzie działać VIsta Home Basic 32bit. W wymaganiach ma tylko 512MB odnośnie pamięci RAM. Przy 2GB będzie działać płynnie. Oczywiście gdy włączysz kilka programów naraz i wiele zakładek w przeglądarce to na pewno będą spowolnienia.

Aktualnie rozbudowa pamięci RAM wychodzi bardzo tanio. 4GB RAM DDR3 to koszt ok. 70-80zł za nową pamięć (do stacjonarki i do laptopa).

a Home premium 32 bit pyknie ? ( Bo kolega kiedyś zrobił własną modyfikację w NTLite , a ja posiadam kluczyk do hp ;v)

Przy włączonym Aero może brakować pamięci gdy wgrasz antywirusa i zaczniesz intensywnie korzystać z przeglądarki. Najlepiej Aero wyłączyć a antywirusa wgrać lekkiego np. Panda Cloud.

a windows vista się nadaje do gier? tzn. windows 7 nie nadaje się ( bo 8.1 szybsza w grach ) 

 

Chyba coś zaczynasz wymyślać mity bo wydajność wszystkich trzech systemów w grach jest mocno zbliżona http://pclab.pl/art55136-8.html W teście nie ma Visty. Ten system na pewno będzie mniej wydajny od Win 7.

Ja zaś jeszcze raz powtórzę: system to sprawa trzeciorzędna. Jeśli chodzi o przeglądarkę - to tu jest kwestia optymalizacji systemu (w każdym będzie nieco inaczej). Natomiast do gier, to APU nadaje się jak nożyczki do koszenia trawy: co z tego że “się da uruchomić”, skoro sprzęt będzie ledwo dyszał ? No - ale to twój sprzęt, więc rób jak uważasz. Ja poczekam na kolejny temat typu: “ratunku - grałem w CS i nagle mam czarny ekran”.

Wątpię. Chodzi ci o to , że SA / Wiedźmin ( na low) może mi coś zrobić jak temp. nie są większe niż 45 stopni ? Naprawde… Jakby gra przeciążała laptop to bym odrazu to wiedział … 

Skoro wiesz lepiej to po co ten temat?