Jaki system do Samsung R519?

Witam. Oto mój sprzęt:

Windows 7 x86 w wersji Home Premium Ci wystarczy.

a do gry w minecraft windows 7 czy xp? z wydajnością gry?

Co do wydajności Minecrafta na Win7 sie nie wypowiem bo nie wiem. A w XP nie ma co sie pchać za 1,5 miesiaca jest jego pogrzeb (koniec wsparcia) to raz,a dwa twoj sprzet smialo udźwignie Win7. Mam starego laptopa Toshiba,ten sam procesor,chipset,tylko mam RAMU wiecej bo dołożyłem do 4GB i Windows 7 śmiga dobrze. Co do wynajności jeszcze minecrafta wydaje mi się,że na XP chodziłby lepiej bo XP sam w sobie ma mniejsze wymagania od Win7. Pozdrawiam.

 

PS: Sterowniki pod Win7 są,gorzej pod Windows 8/8.1 bo nie ma pod chipset Intel 4 series,a te z Win7 nawet ze zgodnością ze starszym systemem wywala błędem.

a dobrze by chodził Windows 8/8.1?

Chodzić by chodził podobnie jak Windows 7. Co do sterów pod tą integre to pamiętam,że Win 8.1 sam sobie z Windows Update coś pobierał i zainstalował sterownik. Lecz nie obsługuje on OpenGL 2.1 jak te spod Windows 7 tylko OpenGL bodajże w wersji 1.1 (nie jestem pewien). Także nie oszukujmy się ale ta karta do grania się nie nadaje chyba,że w pasjansa. Na YT są tam asy co niby udowadniają,że da się na niej grać,ale w praktyce jest zupełnie inaczej. Ta karta dobra jest do podstawowych czynności jak net,filmy i prace biurowe - nic po za tym.