Jaki system który w przyszłości obsłuży do 24GB?

W czerwcu zamierzam zakupić komputer. Wybiorę chyba komputer pod i7. Z tego co wiem płyty te mogą obsłużyć nawet do 24GB. Już tak patsząc na przyszłość, jaki system mi polecicie?

Windows 7 x64 chyba, że patrząc baaardzo przyszłościowo to Windows 8 :smiley:

:stuck_out_tongue: mi chodzi aby teraz kupić system,a patrzeć przyszlościowo że moghe sobie rozbudować do 24GB xD ^^

Obecnie to chyba tylko systemy serwerowe są w stanie obsłużyć tyle RAMu, poczytaj o możliwościach win 2008.

Jeśli chcesz kupić system już teraz, to w grę wchodzi:

Windows Vista Business 64bit lub Windows Vista Ultimate 64bit

Pamiętaj, że Vista Home Premium ma limit 16Gb (zródło: http://msdn.microsoft.com/en-us/library … dows_vista ).

Być może warto zainteresować się Windows 7 Ultimate 64bit RC1, który sciągniesz za darmo i bedziesz mogł używać do marca 2010. Jedyną wadą jest konieczność reinstalacji przy przejsciu na wersje finalną.

Inna sensowną opcją jest Linux, np. Ubuntu 9.04 64bit.

Warto się też zastanowić czy rzeczywiście potrzebujesz (bedziesz potrzebował) tyle pamięci.

no wiesz ja trylko tak pytam. bo nie chcę dwa razykasy wydawac na system. na początkumyśłem o home premium 64bit ale ona “tylko” 16gb może mieć. i myślełem na buissnes 64bit ale nie wiem czy tam można wgrać WMP.

Na razie możesz posiedzieć na Windows 7 RC1 x64, a jak wyjdzie finalna wersja to sobie ją zakupisz i będziesz mieć przyszłościowy system :stuck_out_tongue:

Kiedy ty będziesz zakładał 24 GB RAM-u, z pewnością będzie już WIndows 7, a może i Windows 8. Prawdopodobnie i tak będziesz chciał wymienić Vistę na 7 lub 8.

ok dzięki. to ja pobiorę tego winodws 7 na razie a potem się zastanowię. dziki za pomoc.

Tylko pobieraj ze strony Microsoftu. :wink:

Nigdy z sieci P2P. [-X

^^ wiem ;p