Jaki system lepszy dla mojego komputera?

Witam. Posiadam sprzęt taki jak w opisie. Mam też zainstalowanego Windows’a XP HE. Komputer działa trochę mółowato… :? (Wiem, że to stary komputer i ciękie podzespoły…) Ale to chyba przesada, aby się aż tak cieły takie gry jak Digital paintball 2 , CS, Metin2, czy jakieś podobne (z niskimi wymaganiami). I teraz moje pytanie brzmi: Czy warto zmienić system na Windows’a 98SE ? (bo takiego też posiadam, jak miałem jeszcze starszy komputer… Heh… wtedy wydałem na tego 98 ho-ho :smiley: ) Czy po zmianie systemu na ten starszy wydajność w grach by podskoczyła do góry? Jak ten system sie ma do obsługi programów, sterowników?

Proszę o szybką odpowiedź!

P.S - WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĘ!

Prawie taki sam sprzęt jak jak, tylko procka mam P IV…

Ja mam zainstalowanego XP Home Edition i jestem zadowolony, całkiem ładnie mi chodzi…

nie wiem co użytkownik miał na myśli

do tematu:

to jest pewne, że gierki będą u ciebie szły szybciej pod 98 niż na xp. niektórzy dostawcy sterowników udostępniają jeszcze stery pod 98 więc nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem ich.

Ogólnie, mając 98SE + najnowszy nieoficjalny Service Pack byłem bardzo zadowolony z pracy systemu (blue screeny miałem niezwykle żadko), pod twój sprzęt problemów ze sterami nie będzie, możesz spróbować, w sumie instalacja systemu nie trwa długo (co innego z programami)…

To teraz mam pytanie dotyczące z formatem… Mam teraz 3 partycje (FAT32). Jak zformatować 1 główną partycje z systemem XP, aby zainstalować tam tego 98SE NIE TRACĄC PÓŻNIEJ dostępu do tych 2 partycji po formacie? Będzie zgodność po zmianie z XP na 98 we wszystkich plikach i nic ważnego nie utracę?

P.S - jest jakaś może nakładka na tego 98 aby wyglądał jak XP lub Vista? (bądź inne ładne skórki)

Jeżeli te dwie partycje są w formacie NTSF to nie będziesz miał do nich dostępu z poziomu W98 po prostu ten system nie obsługuje tego formatu ja bym ci proponował raczej dokupić ramu koszt 75zł za 1Gb DDR2 . A SDRAM około 100-120 zł za 1Gb.

Ewentualnie skasuj partycje na której masz XP do zera( tak żeby została goła partycja xp zostawia jakieś katalogi po formacie systemowym

tak że najlepiej skasować partycje (nie dysk) na innym kompie ) i zainstalować w98 a potem doinstaluj do systemu total comandera w wersji

7.02 lub wyższej on będzie widział partycje które będą niewidoczne dla w98 i wtedy sobie z nich poprzenosisz wszystkie dane.

Troche nierozumiem… :? Ja mówie, że mam wszystkie 3 partycje na FAT32. I jak teraz sformatować TYLKO tą gdzie jest XP aby tam zainstalować 98. I czy po takiej zamianie będą normalnie widoczne tamte 2 partycje w moim komputerze?

Przypuśćmy:

Masz dysk twardy podzielony na partycje, C,D,E. Na partycji C jest zainstalowany system Windows XP, a na pozostałych partycjach masz inne dane. Jeśli sformatujesz partycję, na której jest zainstalowany system tamte pozostaną bez żadnego szfanku, więc możesz się brać do dzieła. Miłej instalki.

O. i to mi się podoba… :wink: A teraz jeszcze kilka pytań… :lol: Jak się formatuje używając płytki z Windą 98? Bo jak chce zrobić tak jak przy zwykłym formacie to sie nieda… Wszystko jakoś inaczej wygląda… Jak to zrobić? Proszę o wskazówki… :wink:

I jeszcze jedno pytanko… Czy istnieją jakieś nakładki na 98 aby zmienił wygląd na bardziej nowoczesny? Typu Vista bądź XP?

Jeśli posiadasz płytę instalacyjną Windows XP to możesz z niej wykonać format. Uruchamiasz instalator z płyty instalacyjnej i dochodzisz do momentu, gdzie masz wyświetlone wszystkie partycje. Usuwasz tę, na której masz zainstalowany system i tworzysz ją na nowo, potem wybierasz zainstaluj, format plików wybierasz FAT32 i rozpoczyna się formatowanie. Gdy formatowanie się zakończy rozpoczyna się kopiowanie plików i w tym momencie musisz wysunąć płytkę z napedu. Instalator się o nią upomni, ale ty go zresetuj, a potem wszystko porób z płytką Windows 98.

jak napisał przedmówca, wszystko pięknie jak masz bootowalną płytę z 98, ale jak nie masz to zrób to z dyskietki startowej po win 98, tam sformatujesz partycję i zainsalujesz 98.

Ok. A teraz sprawa druga:

Są jakieś nakładki na Windows’a 98? (Jakieś usprawnienia, nowe opcje, theme (np. shelle) )

Po zainstalowaniu Windows 98 polecam zainstalowac nieoficjalny service pack 2.1b. Natomiast nakałdek na ten system z własnego doświadczenia nie polecam.

możesz pobrać stąd: http://sp.up.pl/