Jaki system obok XP?

Szukam systemu operacyjnego który będzie wygodny, niezawodny i w miarę prosty w obsłudze. Chcę zainstalować go obok XP na kompie z procesorem Intel Celeron 2.80GHz, 1Gb RAMu.

desktop-BSD lub PC-BSD

windows seven chodził ladnie na duronie 1400 i 1 gb ddr więc na tym też powinien :smiley:

Do jakich zastosowań ma być uzywany ten nowy system ?

Zamało sprecyzowałeś pytanie. Prostrzych systemow od Windows na pecety nie ma.

Jeśli zaś chciałbyś poznać środowisko linuksowe to np. Ubuntu.

Właśnie - więcej szczegółów. Sprecyzuj swoje oczekiwania. Jeśli inny Windows to tylko Win 7.

Windows Vista, jak dobrze się nią pobawi, to nawet nawet będzie chodzić!

Co do ludzi, od siódemki - skąd niby ma ją legalnie ściągnąć, skoro MS już jej nie daje?

Z Linuxów to Ubuntu lub Kubuntu.

W tej chwili pozostaje czekać na premierę do 22 10 2009 lub zainteresować się czy znajomi nie mają RC.

Tak, chyba że ma się dostęp do MSDN :slight_smile:

A skąd niby ma legalnie ściągnąć Vistę? :stuck_out_tongue:

Kupić w sklepie. Siódemki jeszcze nie kupi.

Dodane 25.08.2009 (Wt) 16:27

Kupić w sklepie. Siódemki jeszcze nie kupi (co najwyżej zamówi).

Dzięki za wszystkie propozycje. Odnośnie Windows 7 - mam za słabą kartę graficzną. A dla ubuntu wystarczy jedna partycja 11 gb?

Jasne, że tak.

Trochę dawno nie pisałem, ale postanowiłem sobie dać spokój ze zmianą systemu, jednak teraz jestem zmuszony do zmiany. Więc zapytam: którą wersję ubuntu polecacie? Głównie zależy mi na stabilności i na tym żeby nie było problemu z codziennym słuchaniem muzyki, oglądaniem filmów i korzystaniu z neta.

Jeśli już Ubuntu, to najnowszą.

Czyli pobrać teraz wersje 9.10 czy czekać do kwietnia na 10.04 ?

Pobierz 9.10, naucz się obsługi systemu, a potem go zaktualizujesz za pomocą kilku poleceń w terminalu.

Dzięki wielkie.