Jaki system operacjny wybrać

Cześć chciałbym się zapytać jaki system operacyjny miedzy Windows 10 a Windows 7 wybrać. System będzie podlegał najczęściej do gier i do przeglądania internetu. Aktualnie posiadam Windows 10 i czuje się na nim tak średnio … ostatnio nieco wolniej się załącza … Może który z 7 był by lepszy od 10? proffessional czy Home premium… Posiadam 6Gb ramu oraz Procek I3 4160

Warto pozostać przy dziesiątce tym bardziej, że jest ciągle rozwijana. Siódemka jeszcze trochę, i straci wsparcie.

Zdania będą podzielone - ale ja bym został przy 10-tce. Masz SSD?

Win10, SSD i lekka optymalizacja.

Ja się trochę wyłamie w swojej §odpowiedzi. Zainstaluj sobie to co Ci bardziej pasuje. I pamiętaj że skoro masz już W10 to licencję na ten system będziesz miał zawsze i w każdej chwili możesz wrócić sobie. Ja osobiście, w Twojej sytuacji, poużywałbym jeszcze W7 do końca wsparcia i dopiero później przesiadł się na dziesiątkę.

Nie pytaj się na forum o takie rzeczy, nie dostaniesz rzetelnej odpowiedzi,(hejterów ci u nas dostatek) zainstaluj na próbę dziesiątkę, jak ci się spodoba to zachowasz, jak nie to pozostaje siódemka. Ja mam W10 i zachwycony nie jestem. Wkurza mnie Defender który ciągle twierdzi że brakuje antywirusa, mimo obecności Kasperskiego. Wiem jedno, następny mój system będzie miał logo z nadgryzionym jabłkiem. 

“Może który z 7 był by lepszy od 10? proffessional czy Home premium” lepiej wersja Home, bo i tak nie użyjesz narzędzi zawartych w pro

“System będzie podlegał najczęściej do gier i do przeglądania internetu” zależy jakie gry, jeśli najnowsze to tylko nowy Windows :wink: