Jaki system operacyjny? Gdzie kupić windows7

Witam,

Jestem na etapie zakupu laptopa. Teraz pracuję na laptopie z windows 8 i mam go serdecznie dosyć. Nic nie działa, chociaż na sprzęcie z windows 7 te same pliki działały bez zarzutu, pojawiają się co chwila dziwne, bezsensowne błędy, utrudniające prace na pliku. System jest powolny, pełen błędów i go nie rozumiem.

Nie chcę, żeby windows 10 był taki sam, ale wszędzie sprzedają laptopy tylko z tym systemem. Gdzie ewentualnie zakupić oryginalny windows 7? Na morelach już same 10tki.

Czytałam też, że microsoft już nie oferuje wsparcia i blokuje aktualizacje dla komputerów z najnowszymi procesorami intela pod windowsem7, chociaż mieli oferować do 2020 wg licencji… Czy i5-7200U i i3-7100U również się do tego zaliczają?

Nie ma sensu wracać do Win7. Koniec wsparcia, dużo miejsca zajmuje itp.

Jest nadal wsparcie bezpieczeństwa do 2019 ~2020 a System jest stabilniejszy i logiczny od windows 10

Nie jest.
Wracając do tematu to wątpię, czy gdziekolwiek kupisz legit wersję. Pozostaje BOX z 2 ręki.

1 polubienie

https://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-od-dzis-bez-podstawowego-wsparcia.-Czy-mamy-sie-czego-obawiac,News,60332.html https://gallery.dpcdn.pl/imgd/News/56469/g_--x--_-_x20150114102505_0.png
Poza tym W wu mam co Wtorek biuletyny bezpieczeństa nikt jeszcze mi pc nie rozwalił,naj wyzej wkradł na maila ale to nić wspólnego niema z windowsem 7 bo hacki na windows 10 mialem.

A ja nie? I co - gorszy system ? :smiley:

W pewnych punktów jest wrogiem starszych gier na płytach cd/dvd z safe disc securom np gta 4 nfs carbon ,nfs most wanted etc i ten interfejs toporny ,tamtym roku przez półroku oswajałem tym systemem próbowałem nakładek na pulpit typu object destop od stardock dałem sobie spokój tym systemem ,ten system jest skierowany dla ludzi lubiących sado maso :slight_smile:

Dzięki … nie znałem się z tej strony.

1 polubienie

Ok dlatego zapytuje o to wsparcie, czy wymienione przeze mnie procesory również się do grupy bez wsparcia zaliczają. A jeśli chodzi o obrzucanie się błotkiem, który system lepszy, to nie lubię udziwnień i interfejsu z okienkami od windowsa 8 wzwyż, nie lubię również szwankujących programów i problemów ze zgodnością (a ja dużo robię na komputerze, nie tylko załączam internet i buszuję po fejsie). Dlatego zapytałam o możliwość kupna oryginalnego windowsa 7 obecnie. Jeśli by taka była, to wybór byłby dla mnie oczywisty.

Miła byłaby również wypowiedź osoby, która również pracowała na 7 i przeszła na 10, czy moje obawy potwierdzają się i wszystko się przysłowiowo pieprzy, jak w 8, czy działa jak w 7.

Jest. Nawet w sklepach go jeszcze znajdziesz.

Czy możesz tu podać jakie to sklepy? Nie znam innych prócz np moreli, wydają mi się szemrane niektóre oferty :slightly_smiling_face:
I co z wsparciem dla w/w procesorów Intela? Nie wie ktoś może, czy również nie ma aktualizacji pod 7 dla tych procesów? A z tym newsem powyżej, jak jest w praktyce? Czy naprawdę niezgodnie z prawem wycofali aktualizacje dla najnowszych procesorów, które miały być zapewnione do 2020r i nikt z tym nic do dzisiaj nie zrobił?

łap:

Win7 przydaje się jako maszyna wirtualna razem z WinXP :slight_smile: