Jaki system operacyjny pod słabszy sprzęt

jak zapodać system operacyjny na takim sprzęcie?

Procesor:Intel Celeron M 340 1,5 GHz

Pamięć RAM: 512 MB

Dysk twardy:40 GB

Karta video:Integrated UniChrome

Karta dżwiękowa:ALC655

komputer używany do przeglądania internetu i pracy biurowej

Polecam cos z rodziny Unix/Linux . Zainstaluj Ubuntu 10.04 :stuck_out_tongue_winking_eye: W 10.10 po aktualizacji byly problemy z GUI . ubuntu.com tam znajdziesz download . 700mb , wypalasz na plytke . Jak chcesz mozemy poszukac bardziej odpowiednia dystrybucje pod ten sprzet . Teraz aktualnie wylecialo mi z glowy , bo jest jedna taka fajna dystrybucja na low sprzet . jezeli ubuntu nie bedzie smigac ssatysfakcjonujaca to pisz . poszukam wtedy tamta :stuck_out_tongue_winking_eye:

tylko że właśnie z ubuntu jest problem ze sterownikami pod grafikę VIA - bodajże było tak w wersji 9.10

Odpowiedź prosta :wink: Lubuntu 10.04

No to stary jak na ubuntu masz problem ze sterownikami no to nie wiem ktora dystrybucja ci to ogarnie . Sprawdz debiana . Linux jest bardziej przyjazny userowy . debian jakas aktualizacje wlasnie wydal (j a d r a) . Testuj co ci pozostaje innego robic :stuck_out_tongue_winking_eye:

sebawujek , kiedy autor wątku nawet nie wie, czy ma problem ze sterownikiem, bo nie sprawdzał.

no to ubuntu 10.04 .przy logowaniu kliknij na uzytkownika , i na dole pojarze ci sie taki pasek . tam bedzie ubuntu classic i jakies inne . wez ubuntu classic Czy tam Klasyczne ubuntu . I bedziesz mial zwykle gui gnome :stuck_out_tongue_winking_eye: a nie ten wynalazek ktory zwie sie unity ;p

wiem bo instalowałem w tuż po premierze ubuntu 9.10 - czyli w październiku 2009

zawsze można w trybie tekstowym doinstalować sterowniki a następnie odpalać gnome

Moze i mozna . ja sie z tym nie bawilem :stuck_out_tongue_winking_eye: Jednak dla laika to moze byc maly problem :stuck_out_tongue_winking_eye: sama instalacja gnome :stuck_out_tongue_winking_eye:

co nie co potrafię w linuksie nie tylko w ubuntu, np slackware działa bez problemu

edit slackware działa na konkretnej konfiguracji

Ubuntu jest na pakietach debiana nie wiem jak Slackware

@edit

Z reszta ja bym jeszcze wczoraj sprawdzil ubuntu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie wiesz, bo nie pisałem o Ubuntu 9.10, tylko 10.04 LTS.

A Slackware nie :wink:

Dlaczego się nas pytasz, skoro Slackware działa bez problemu?

chciałem się poradzić Was co do tej konkretnej konfiguracji - nie znam wszystkich dystrybucji, a slackware śmiga na innym kompie (z pośpiechu nie dopisałem w poprzednim poście)

Na Twoim miejscu sprawdziłbym czy bez problemu śmiga 10.04. Lubuntu, gdyż lżejsze…