Jaki system operacyjny vista kupic?

Cześć. Chcę w najbliższym czasie zakupić windowsa. Niewiem do końca jakiego. Zastanawialem się nad Windowsem Vista Home Basic PL i Vista Home Premium PL Jak wiadomo technologia idzie do przodu tak szybko…a Windowsa sie kupuje raz na pare lat :slight_smile: Komputera używam głownie do przegladania Internetu, słuchania muzyki, ogladania filmów no i oczywiście grania. Jak to jest z graniem na Viscie? Czytalem że Vista zrzera około 400MB przy uruchamianiu?! Czy pogram na Viscie w Carbona lub Fife 07 na najwyższych detalach? Czy sterowniki do grafiki i innych podzespołów będą działały zgodnie z Vistą? (te stery co byly zainstalowane na Xp’ku) Na początku myślałem nad zakupem Xp Home Edition SP2, ale jak nastała premiera Visty…to… to nie wiem co teraz robić. Konfiguracja mojego kompa nieco niżej… :stuck_out_tongue:

Złączono Posty : 26.01.2007 (Pią) 0:12

czy zmiana pamieci Kingston 2x512MB DDR 400Mhz na Kingston 2x512MB DDR2 667MHz poprawi wydajność Visty i gier na niej?

Pograsz, tylko że WYRAŹNIE wolniej :?

Jak piszesz, zmiana pamięci troszke pomoże. Lecz radze uzbierać i dokupić do tego jeszcze jedną kość 512 MB.

walker123

No bez przesady na takim kompie:

To pogra na w miare wysokich detalach

Komp dobry,ale chodzi tu o kompatybilnośc Visty z DirectX 9,Microsoft obcina DirectX 10 z rzadko używanych funkcji,gdy te funkcje np. do Need For Speed Carbon będą potrzebne,będą emulowane i wtedy gra zwolni,to jest przyczyna, przez którą na Viście na razie nie pograsz,ale w przyszłości tak,chyba,że w Viście da się bez problemu zainstalowac DirectX 9

Nie będą…

Przecież na XP wcale nie masz DirectX10 i jakoś działa

Na XP tak,ale DX 10 na Viście nie będzie podobno do końca kompatybilne w dół,no i te wymagania,jeśli myślisz o Aero i grach na Viście przygotuj się na dokupienie 1,5 GB ram,jeśli kupisz Vistę

Mi się udało na Viście zainstalować DirectX 9 bez problemu. Np. Guild Wars chodzi troche lepiej. U kolegi na XP-ku z 512 MB DDR nie chciał wejść najnowszy Warhammer, a na Viście śmiga.

A co z Neostradą na Viscie? Słyszałem, że są duże problemy z jej instalacją. Ok. 10 lutego będę zmieniał 2x512 RAM DDR na 1GB RAM DDR2 667MHz, a w kwietniu z racji urodzin :slight_smile: mam zamiar dokupić drugą kostkę pamięci 1GB DDR2 667MHz i włożyć w dualu. Chyba na 2GB ramu powinna Vista jak i gry działać płynnie? A może zrobić tak, ze kupić teraz XP HE i w kwietniu po zakupie ramu upgrade’owac do Visty przez ten dołaczony kupon?

A możę poprostu on miał słabszy komputer…

Nie ma problemów, bynajmniej na modemie sagem fast 800

Ja mam modem USB ZXDSL 852… testował już ktoś Viste z tym modemem?

słyszałem że z tym modemem są problemy, radzę poczekać na wydanie przez producenta sterowników pod vistę

authentic_man na Forum używamy polskich znaków w pisowni - proszę poprawić wiadomości, używając opcji Zmień