Jaki system operacyjny wybrać do gier?

Jaki system operacyjny wybrać?

Płyta główna GIGABYTE GA-X48-DQ6

Procesor INTEL Core 2 Duo 8500 BOX 3.16 GHz

Karta graficzna GIGABYTE Radeon PCI-E HD 4870 1GB

RAM Corsair Dominator DDR2 4GB (2x2GB) 1066MHz PC8500 CL5 (TWIN2X4096-8500C5D)

HDD Samsung SATA II 1 TB HD 103UJ (32 MB, 72000 obr/min)

Do gier na Dx 9.0c - XP. Do gier na Dx 10 - Vista (może być także XP - wtedy gra wykorzystuje 9.0c). Do gier na Dx 11 (future) - Win7.

A do jakich gier?

64 czy 32 bity?

Do jakich? Na razie gram w War Rocka :slight_smile:

z zakupem systemu wstrzymaj się do premiery Windows 7,

na chwile obecną nie ma sensu schodzić niżej…

Masz proca x64 i 4GB RAM, więc 64-bit.

A czy 64 bit obsłuży mi wszystko? Bo gdzieś słyszałem że niektóre gry 32 bit nie pójdą po 64. I czy jeżeli kupię Vistę to nie zmuli mi kompa?

Nie na 95% nie zmuli.

A co do gier to takie z < 2003 to moga być szopki,ale tez da sie z tym rade.

Ja np nie mogłem zainstalować MOHAA ale zainstalowałem na virtualbox’ie i po instalce przeniosłem przez pendrive na pc i działa.

Wstrzymaj się z wymianą. XP jest już za starym systemem, a kupno Visty to nie jest najlepszy pomysł. Win7 jest szybszy i nowocześniejszy od Visty. Nie ma też niektórych wad Visty :slight_smile:

Edit:

@kamil

Sorry nie doczytałem :oops:

Dzięki…

Ale przeciez on nic nie pisał o kupnie nowego kompa tylko jaki sys mam wybrac

XP za starym systemem? Fakt, kupe czasu już ma ale jak widać jest niezawodny -> zależy w co grasz.

Jak sobie byś chciał pograć w starsze gry to XP (tryb zgodności nie zawsze działa w VIsta/7) - nowe tytuły to wiadomo DX10 i Vista. Na sevena nie opłaca się czekać, za dużo nie wnosi a zanim pojawią się gierki na DX11 trochę minie (CMR Dirt 2 będzie chyba). Ale znów trzeba karty zgodnej z DX11… :confused:

RTM pojawi się przecież za pare dni, instalacja XP bądź visty nie ma teraz sensu (visty szczególnie ;]).

asdadsfsfsfgffgsa, RTM za parę dni? Ale czekać trzeba jeszczę trochę aż pojawi się do sklepów…

Visty nieszczególnie ? Wymień porządne argumenty dlaczego nie dla Visty, nieprzekonują mnie wyssane z palca argumenty typu “dziury, wolne działanie, śmieszne funkcje, dużo ramu zjada…”

Wszyscy mają sevenomanie, jak wyjdzie to MS coś powali i wyjdzie kolejny kicz… - a jak nie, to prędzej czy później coś na jaw wyjdzie, teraz nikt dogłębnie nie bada sevena, wszyscy podniecają się jeszcze bardziej przeźroczystym taskbarem oraz Paintem i Wordpadem…

To co mnie boli, że przez ten system nie działa Office 2010 na XP (chyba że coś źle instaluje…)

Poczytajcie komentarze Klik - niektórzy wiedzą, co dobre :wink: Racje mają jak nic, 7 to Vista z nowym stylem i nic więcej… Pare poprawek ;/

Ja na twoim miejscu wybrałbym XP.

@sla17

Nie masz racji. Po co kolega ma kupować Vistę, kiedy będzie mógł niedługo kupić Win7. Ja ten system nazywam Vista 2 - ma kilka poprawek systemu i wizualnych. Zżera mniej zasobów, szybciej działa. Ma szybszy instalator i więcej sterowników. To jak wybór gry komputerowej - z patchem czy bez ?

@Wojtek321

Kolejny… XP ? To przestarzały system. Same jądro systemu i narzędzia systemowe są beznadziejne. Trzeba iść do przodu, a nie w 2009 kupować coś, co powstało w 2001… Jeszcze żeby XP było lepsze od Sevena… A tak nie jest !

Wiesz ile wyszło patchów, tweaków, skórek, optymalizatorów, instrukcji pod xp? Pod Viste/7 nie znalazłem jeszcze nic porządnego ;/

No to w końcu co? Dokładnie

Czyli jak kupię sobie Vistę Home Premium po 26 czerwca to będę mógł mieć później W7 HP? Ale ja chcę mieć nowy komputer na 25 lipica!