Jaki system operacyjny wybrać?

Ubuntu co prawda pójdzie ale o szybkości działania i komforcie pracy można zapomnieć jak już to lepiej Fluxbuntu (Ubuntu z Fluxboksem) lub CrunchBang (Ubuntu z OpenBoksem). A jeśli już instalować Ubuntu to nie z LiveCD, które wymaga minimum 256MB RAMu do działania w trybie Live a tu jest 300MB, więc instalacja w tym trybie będzie męczarnią, dlatego lepiej instalować z AlternateCD - w trybie tekstowym.

Pozdrawiam!

Albo coś z XFCE, np Xubuntu, jest to Ubuntu + XFCE. Myślę że dla ciebie w sam raz. Dystrybucja łatwa w obsłudze jak nie miałeś jeszcze do czynienia z systemami z rodziny Linux. Do tego jej popularność powoduje, że będziesz miał łatwy dostęp do pomocy technicznej np. na forum ubuntu.pl

Albo aktualny system albo rezygnacja z Windowsowskich przezwyczajeń. No musisz wybrać.

Specjalnie dla tego tematu podłączyłem monitor do serwera: image_id: 2525

System Debian Lenny 5.0 ze środowiskiem fluxbox, użycie ramu ok. 70-80 MB.

pm659_2010-02-18-184926_1440x900_scrot.png xm2608_system.png

Właśnie o tym pisałem :slight_smile:

Pozdrawiam!

PS. Fajny serwer :wink:

Może mulić.

A niby czemu? Jak już piszesz takie rzeczy to chociaż uzasadnij.

Pozdrawiam!

Xubuntu ma śmieci z gnome, ale po instalowaniu nie powinno mulić.

Dlatego że ja na nieco lepszym sprzęcie używałem Ubuntu z Gnome (efekt łatwy do przewidzenia), doinstalowałem Xfce, i działał nieco lepiej, ale daleko mu było do ideału.

Przyczyna - zapewne ten syf z Gnome.

W przypadku Xubuntu to raczej tak, bo czyste Xfce ma niewielkie wymagania :slight_smile:

Pozdrawiam!

Dziękuję za pomoc! !!

Ja na P2 300MHz, 128MB Ram i RivaTNT 2 32MB stawiałem XP :slight_smile:

Odchudzałem jak się dało tweakerami i innymi, ale działał :slight_smile:

EW możesz spróbować Win2000. Win98 jakos odradzam jednak…