Jaki system operacyjny wybrać?

Witam serdecznie,

 

Zakupiłem ostatnio używanego Lenovo T400, takiego jak na tej aukcji: http://allegro.pl/le…4888436348.html

 

Ma on zainstalowany Windows Vista. Chciałbym się dowiedzieć, jaki Windows będzie działał wydajniej w codziennej pracy w przypadku powyższej konfiguracji, Windows 7 czy może pokusić się na 8? Chodzi mi tylko o wydajność oraz szybkość działania.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Arek

Windows 7 będzie dla ciebie lepszy, masz za mało ramu aby windows 8 działał dobrze z aplikacjami “ramo żernymi”, jeśli jednak bardzo ci zależy a na lapku nie będzie nic wielkiego robionego to możesz ten windows 8. Ale ja polecam windows 7

Pokusiłbym się o 8.1 32 bit, szybciej będzie bootował niż win 7, może być spowolnienie na aplikacjach metro ale ogólnie powinien nie źle działać

Dziękuję za odpowiedzi :). Dopytam jeszcze czy będzie jakaś różnica jak zainstaluję 32 czy 64 bit?

W działaniu nie, przeważnie 64 bit dla obsługi większej ilości ramu oraz programów 64 bit jak np. photoshop, można powiedzieć ze masz dwa w jednym bo obsługuje 32 i 64 bit, a 32 bit tylko 32 bit. Za mało trochę ramu masz, jakbyś chociaż miał 3GB.

Zainstaluj 64 , chociaż 32 u ciebie też wiele nie zmieni.

Kup Windows 8.1 wersja x86. System będzie działał płynnie, bez problemowo. Miesiąc temu na podobnej konfiguracji instalowałem ten system i do dnia dzisiejszego nie ma żadnych problemów i spadków wydajności. Przecież ten komputer będzie używany do pracy i pewnie rozrywki, nie jakiś wymagających gier i obróbki wideo prawda? :slight_smile: