Jaki system plików dla Pendrive'a

Dla Pendrive’a 2 GB jaki będzie najlepszy system plików, Fat 32 czy NTFS? Chodzi również o szybkość kopiowania.

moim zdaniem najlepszy jest FAT32…

Sorrki, zapomniałem dodać, że proszę o rozwinięcie swoich wypowiedzi o … dlaczego!

FAT32 jest odpowiedni do maksymalnie 4GB natomiast powyżej odpowiedni jest NTFS

Jeśli sformatujesz pendrive’a na NTFS to będziesz mia problemy z zainstalowaniem go na Windows 98 natomiast FAT32 odczyta Ci na każdym (prawie) systemie…

Czytałem kiedyś o “bezpiecznym odłączaniu” USB (opcja tray). Dla jakiego systemu to dotyczy? Jakie pliki będą się szybciej kopiowały: Fat 32 czy NTFS?

Bezpieczne usuwanie dotyczy każdego systemu (win2000, xp, vista, a nie dotyczy 98, bo tam nie było buforowania). Jeżeli chcesz się pozbyć tego, to w zarządzaniu dyskami, we właściwościach, wyłącz buforowania na tym dysku. W tym momencie na danym komputerze (tylko na nim) będziesz mógł wyciągać pendrive bez bezpiecznego usuwania.

Do kopiowania FAT32 jest raczej szybszy.

A ja mam 8GB. Jaki system plików będzie najlepszy?

W trakcie testów okazało się, ze nie do końca jes wszystko OK z kopiowaniem. Mianowicie raz mi kopiuje 700MB (317 elementów) w 3 minuty a nastepnym razem robi to o wiele dłużej. Czasami nie chce przekopiować i wywala błąd:

przechwytywanieln1.th.jpg

dla iluś tam elementów, które chce pominąć. Dzieje się to na wszystkich systemach plików (FAT, FAT32, NTFS)

O co tu chodzi?

Za pierwszym razem dane mogą być zbuforowane. Dlatego też wszystko odbywa się szybciej. Najlepiej jest porównać czas kopiowania, zaraz po podłączeniu pendrivea na dwóch różnych komputerach.

W Mój komputer, PPM na literze dysku pendrive -> właściwości -> sprzęt -> zaznacz swój dysk USB -> właściwości

95e36bb4b7e25334m.jpg