Jaki system pod Intel Atom D525 1.80GHz, 2GB RAM

Witam jaki sytem zainstalować by komputer działa lepiej i szybciej, teraz jest windows 7 64, nigdy nie był przeinstalowywany.

Jak już masz Windowsa 7 to polecałbym Ci go zostawić. Jeśli komputer chodzi wolno to po prostu go przeczyść, pozbądź się zbędnych plików, aplikacji. Z obecnie wspieranych Windowsów siódemeczka dobrze wypada pod względem wydajności. 

Pierdoły prawisz. Windows 8.1 działa sprawniej, bo ma mniej graficznych dodatków.

zastanawiam się czy 2 giga ramu to nie za mało dla windows 7, 8 raczej nie zainstaluję ledwo ogarniam siódemkę

 2 gigabajty pamięci RAM dla win 7 jest wystarczające, zależy też do czego komputera używasz, ale do samego przeglądania stron jest OK.

Może zainteresujesz się jakąś lekką dystrybucją linuxa, np. lubuntu?

Powiem tak zdecydowanie Windows 8, miałem netbooka dell mial 2GB RAM, i Windows7 Strater chciałem go średnio 2 razy dziennie wywalić przez okno. Po instalacji W8 dostał nowe życie. Obecnie Uzywam W8 na Asus T100 (tablet), który ma atoma i 2GB RAM. Smiga pięknie. Polecam W8

2GB to trochę mało nawet do przeglądania internetu (biorąc pod uwagę współczesne przeglądarki plus dodatki).

 

Ten Atom nie jest najgorszy, ale jeśli chcesz bardziej responsywny system to sprawdź jakiegoś Linuxa z lekkim środowiskiem (np. LXDE).

2GB to wcale nie jest mało mam PC jeden z taką ilością i bez problemu ogarnia internet na tych systemach.

Po co od razu zmieniać system? nie lepiej zoptymalizować aktualny?

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/optimize-windows-better-performance#optimize-windows-better-performance=windows-7

http://www.pcworld.pl/news/359354/25.sposobow.na.przyspieszenie.Windows.7.html

 

do tego przeczyść komp ze zbędnych plików programem Odkurzacz 13 i zdefragmentuj dysk. Potem zobaczysz że będzie chodził na tyle wydajnie że nie będzie trzeba zmieniać systemu.

 

Tia, graficznych dodatków nie ma… A kafelki? może kafelki zamiast menu start nie spodobają się autorowi tematu? poza tym może nie być jakichś sterowników dla tej wersji systemu, bo wielu producentów sprzętu nie czuje smaku do 8 wzwyż.

Radziłbym zainstalować Windows 7 od nowa ale w wersji 32bit. Po reinstalacji dostanie kopa, a powrót do starej architektóry 32bit przyniesie ze sobą mniejsze zużycie pamięci. Windows 8.1 działałby lepiej, ale biorąc pod uwagę yntuycję tegoż tworu, jako alternatywę dla 7ki najlepiej spisze się Manjaro Linux z xfce, który szybkością i stabilnością przegania obydwa Windowsy. To jest tylko kwestia oprogramowania, jakiego używasz, i tego czy ma odpowiedniki na linuxa. O gry nie pytam, bo wątpię, aby na atomie możliwe byłoby granie…

Po co wy mu piszecie o jakiś Linux - ach, jak to nie musi komputer być dla niego. Poza tym Linux - y, to tylko do przeglądania internetu się nadają,bo zainstalować coś na nich, to porażka.

Miałem swojego czasu Fedora Core 7, gdzie to był najprostszy Linux, i zainstalowanie tam czegokolwiek, to wymagało normalnie cudów. Linux - y nie mają plików wykonywalnych .EXE, jak aplikacje pod Windows.

Fakt, że Fedora sama w sobie miała 11 gier, ale to nie czyni z Linux - a, jakiegokolwiek Linux - a centrum rozrywki. Tylko na serwery się nadaje, albo do kafejek internetowych, żeby internet przeglądać.

Jakiekolwiek granie odpada, a instalowanie gier na Linux - ie, odpowiedników Windows - owych, to można sobie darować, bo szkoda czasu.

Jeżeli masz netbooka to może poruszmy temat rozdzielczości ?

Jeżeli nie masz rozdzielczości 1024x768 to żadna aplikacja w kafelku na Windows 8 się nie uruchomi. 

 

Druga sprawa to sterowniki. Najpierw sprawdź czy Intel w ogóle udostępnia sterowniki dla grafiki do Windows 8, bo jak chciałem kiedyś koledze na netbooku wgrać Win8 to się okazało, że lipa, bo sterowników do grafiki nie ma i nie będzie.

Z tą rozdzielczością na niektórych netbookach można było zrobić skalowanie, lub oszukać metro.

Linux odpada komputer, należy do 10 latki, która gra czasem w gry dla dzieci spróbuje zainstalować win 7 32 bity