Jaki system pod stary laptop?

Siemka. Otóż chciałem sprzedać mojego poczciwego laptopa :slight_smile: Ale na razie zainteresowani kręcą nosem, że system taki stary (Win 98 SE). Tak więc… jaki system poszedłby na tym laptopie? (XP odpada - była tragedia).

Procesor: Celeron 1Ghz,

Ram: SDRAM 512MB

Dysk: 10GB.

Myślałem o Win 2000/ME. Ale nie wiem, ile one miejsca na dysku zajmują. Ktoś wie? I czy to byłby dobry wybór? :slight_smile:

Pozdrawiam.

Spokojnie możesz instalować Windows XP tylko dysk ciutkę za mały ale da rade jeśli nie będziesz instalował dużo softu.

A jak coś XP Ci nie pasuje to Windows 2000 zajmuje nie całe 1GB na dysku.

Z dwóch przez Ciebie podanych to tylko Windows 2000. ME to tragedia była. Windows 2000 zajmuje na dysku ok. 1 GB, czyli spokojnie się zmieścisz. Możesz też pomyśleć o jakiejś lekkiej dystrybucji Linuxa.

Xpeka już próbowałem, i nawet po “obcięciu” wielu usług i optymalizacji chodził niepłynnie.

Chyba zainstaluję Win2000. :slight_smile:

trubul.as999 , spróbuj nlite’m powykrajać zbędne składniki i sterowniki, których na bank nie potrzebuje ten laptop. Powinien działać lepiej i dodatkowo mniej zajmować miejsca na hdd… Ja sam mam zainstalowanego nlite’owego kastrata i muszę powiedzieć, ze śmiga aż miło. :wink:

Ja kiedyś okroiłem dla kolegi XP-eka tak że chodził miodzio na 128MB Ram.

A tu Poradnik

http://www.osinfo.pl/artykuly/nlite-dos … xp20002003

Pod taki komputer jaki tam podajesz najlepiej wybierz Windows 2000.

OK to spróbuję 2000 :slight_smile:

Dzięki za wszystkie posty

a ja bym obstawial xp professional service pack 2

home juz moze nie bo nie jest tak stabilny jak pro ale pro bym wzial, mialem pro na 256mb ram i wszystko bylo ok, a przy 10 gb hd mozesz bez obaw aktualizowac system po aktualizacji zostanie ci z 7/8 gb wolnego miejsca, a system bedzie chodzil jeszcze sprawniej, win2000 tez bedzie chodzil jeszcze plynniej bo takze mam aktualnie ale jednak jak xp sie zawiesi to mozesz odwiesic a jak win2000 sie zawiesi to zostaje reset na twardo

XP z wyłączonymi usługami i innymi bzdurami by śmigał aż miło na tym kompie. Na Twoim miejscu bym okroił XP w Nlite.

U mnie na gorszym sprzęcie (Pentium II 366 Mhz, 320 MB ram) XP chodził, nawet Office 2007 śmigał. Ja również jak flaszer zainstalowałbym jakąś lekką dystrybucję Linuxa.

tylko trzeba wziąc poprawke , że jak koleś nigdy nie miał linuksa to może miec troche problemow bo wiem z wlasnego doswiadczenia ze linuks do najłatwiejszych nienależy ze względu na komendy, tak więc jak siedzi w windows’ach to ja zdecydowanie polecam xp pro sp 3

Na Tore***ch jest tzw. XP Mini wymaga on 16mb RAM i 300MHz a,zajmuje ledwo 150mb.Oczywiście jest sporo rzeczy wyciętych np: Skórki.Ja instalowałem go na sprzęcie gdzie wcześniej pracowała winda 95.

Pozdro

Nie rozumie, po co jeszcze ciągniecie ten temat. Przeciez trubul.as999 , pisał już, że zainstaluje Windowsa 2000.

Zainstalowałem Win2000, trochę go zoptymalizuję i zobaczę, jak chodzi :slight_smile:

Pozdrawiam.

Inni też mogą mieć taki problem i wchodzą na forum aby się czegoś dowiedzieć.A przykładowo nie każdemu Winda 2000 odpowiada.

Ja na starym laptopie IBM ThinkPad 2628 z 2000 roku, czyli - Pentium III, 128 Ram :slight_smile: XP Pro z sp3 śmiga jak tralalala :slight_smile: ale jak juz zainstalowałem nortona 2009 to zamuła :slight_smile:

Kolego “Damiano” system który proponujesz jest piracki i nielegalny, tak więc podżegasz do piractwa, bo jak zakładam kolega planuje zakupić system windows 2000 (lol), jednakże uważaj na treści swoich wypowiedzi bo admini mogą cie zbanować xD