Jaki system typu Media Center?


(Gangsterekzg) #1

{nie wiem czy odpowiedzni dział jak nie to proszę przenieś}

Chcę zrobić kino domowe, głównie chodzi o komputer + rzutnik + sprzęt audio, moje pytanie jest takie jaki najlepiej zainstalować system na takim kompie? Chodzi o to żeby obsługiwać go pilotem. Jeśli Windows 7 to muszę go uruchomić a dopiero potem włączyć Windows Media Center to trochę trwa, może podczas uruchamiania tak jak kiedyś klawisz F8 wchodził do DOSu. Nie wiem i dlatego pytam się Was co polecacie i jak to zrobić ma na oku takiego kompa myślę że starczy http://www.net-s.pl/index.php?id=616&ss=1&nrCPCS=1379 Na tym kompie ma być tylko OS nic więcej nie potrzeba co oferuje Windows Media Center (mam go razem z Windowsem 7) ew. wejść na WWW obejrzeć z youtube.

Pozdrawiam!


(pamix) #2

Wrzuć LInuxa typu Media Center. Musisz trochę poszukać i cos takiego na pewno znajdziesz

http://www.linux.pl

A jesli koniecznie sterowane pilotem to Windows XP Media Center


(skrzek) #3

skoro już kolega wyżej rzucił hasło Linux to warto zajrzeć tutaj - http://www.makeuseof.com/tag/using-your ... er-part-1/


(Gangsterekzg) #4

Dzięki za stronę oglądałem ale po angielsku więc muszę se ją jeszcze raz dokładniej oglądnąć, a to są systemy? Bo mi chodzi o to aby jak najszybciej od uruchomienia oglądać TV. Telewizory pow. 60'' są bardzo drogie i bardzej opłaca się rzutnik, tylko teraz szukam dobrego systemu głównie do TV mam taką kartę tv na USB na stacjonarnym Win 7 chodzi ciekawe jak na linuxie ale najpierw trzeba mieć konkreta.


(pamix) #5

Linux ma to do siebie że uruchamia sie dosyć szybko.


(Gangsterekzg) #6

Dzięki jeszcze się rozejrze pościągam te linuxy live cd i zobaczę czy naprawdę można wygodnie z tego korzystać jak z TV, ja nie chcę żadej klawiatury ani myszki a jak nic z tego to będzie Windows 7 Home Premium i dokupie pilota do Media Center i tyle. Pozdro.