Jaki system uciągnie ten laptop?

Karta Graficzna: Mobile Intel ® 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family
Mobile Intel ® 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family Procesor: Intel ® Celeron ® M Processor 1.60 GHz 32 bit Dysk: SAMSUNG MP0804H ATA DEVICE 75 GB
RAM: 3,00 GB

Proszę o szybką odpowiedź!

Dobrze by było gdybyś jednak podał firmę i model tego laptopa.
Pobieżnie wygląda, że nadaje się do 32-bitowego systemu, np. Win XP lub Vista.

Laptop to DELL Inspiron 1300

No to dobrze wyczułem! Wyłącznie Win XP lub Vista, 32-bitowe systemy.

Dzięki. Kupilem go w jakims serwisie i od razu był tam zainstalowany win. 7.

No to jakimś cudem! Musiał działać jak muł na tej “siódemce” :laughing: Firmowo na pewno nie była.
W ramach eksperymentów to można mu i Win 10 zainstalować, byle 32-bitowy i byle znalazły się sterowniki.
Czasem się udaje taki eksperyment.
Fabrycznie były na nim WinXP lub Vista:
http://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsd1/product-support/product/inspiron-1300x/drivers

Dlaczego? Sam wcześniej sugerowałeś

a przecież 7 nie ma większych wymagań niż Vista.

Sterowniki 7/Vista chyba też są takie same.

ps.
Można oczywiście tam jeszcze zainstalować jakiegoś Linuksa :wink:

1 polubienie

Najszybciej będzie działać XP + dysk masz mały więc Vista dodatkowo zabierze Ci sporo miejsca do zapisu.

Windows XP jest trupem. Równie dobrze możesz mu polecić Windowsa 95, ten będzie działał jeszcze szybciej i zajmował mniej miejsca.

Daj tam windows 7 lite lub xp

Podaj jeszcze może przykładowe linki, gdzie te systemy może kupić.

1 polubienie

Wg mnie jedynym bezpiecznym i legalnym ratunkiem jest Linux Mint, Manjaro albo ostatecznie Deepin (w trybie bez efektów graficznych).

Na forum jest ZAKAZ rozpowszechniania nielegalnego oprogramowania czy kluczy!

2 polubienia

Jeżeli sądzisz że na Viście będzie szybszy to się mylisz.
Polecasz system bez wsparcia?
Masz jakąś licencję na nim?
Jeżeli jest win7 to aktualizuj go do dyszki, na dyszce takie dziadki najlepiej śmigają.
Przy 3GB ramu bez różnicy czy zainstalujesz 32 czy 64 bit, nie wykorzystasz tej pamięci na tym sprzęcie.
Jeżeli nie masz licencji to ładuj Minta jak ktoś wyżej napisał.

Tyle że pod Vistą jest ten sam zestaw programów, co pod Windows XP (niestety), więc nie zgodzę się z tobą, jeśli ma wybierać pomiędzy XP a Vistą, chociaż ja na starszym laptopie wybrałem Vistę ale to z tego względu, że miał lepsze podzespoły. 75 GB to naprawdę mało moim zdaniem…

Mogę też podmienić na 320GB.

Nie baw się w systemy bez wsparcia, na Vistę już chyba nawet przeglądarki aktualnej.
Jeżeli nie masz na tym sprzęcie licencji na nowszy system to instaluj Minta, Cinnamon wygląda dokładnie jak Windows i działa jako tako nie licząc typowych dla Linuksów problemów.

Nie licząc zmiany przyzwyczajeń przy obsłudze systemu i przestawienie się na inne oprogramowanie, bo to pisane na Windows rzadko występuje w innych systemach operacyjnych :wink:

A tak szczerze to co liczysz że ten dziadek uciągnie za oprogramowanie?
Z samym systemem będzie miał problem a przeglądarka będzie już sporym wyzwaniem, jeżeli uciągnie cokolwiek w YT to już będzie sukces.
Niezależnie od systemu będzie to maszyna do pisania i nie wiele więcej.

1 polubienie