Jaki system wgrać na mój sprzęt?

Witam,

Jaki system wgrać na:

• Płyta Główna: Asus M4N68T-M LE V2

• Procesor: AMD Athlon II X2 250

• Grafika: Vertex Radeon HD5670 1GB

• Dysk: 500 GB

• Pamięć: 2 x Pamięć DDR3 Kingston 1GB PC1066

• Karta dźwiękowa: zintegrowana

?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Dodane 25.04.2011 (Pn) 21:12

Myślę nad Windows 7. Czy to dobry wybór?

Oryginalny >:)

A tak poważnie, przy tej ilości pamięci Windows 7 Home Premium 32bit. W XP-eka już nie ma sensu się ładować.

Ok Dzięki za pomoc :slight_smile:

Win 7 HP 64bit.

A DLACZEGO 64 A NIE 32 BIT?

Windows 7 Home Premium x86 przy tej ilości pamięci RAM. 2 GB to zalecane minimum dla wersji x64, więc gdybyś dołożył jeszcze 2 GB RAM do tego to wtedy jak najbardziej Windows 7 HP x64.

Mam win 7 professional box 64 bit. Jak go po raz pierwszy zainstalowałem ok pół roku temu, miałem 1 x 1 gb pamięci RAM DDR2. System działał bez problemu, dobrze i bez zacięć działały również gry, np CoD 4 i 5. W tej chwili mam co prawda 2 x 2 gb RAM, ale komputer praktycznie chodzi tak samo, jak przy 2 gb RAM. Na pewno w niektórych zastosowaniach 2 gb do 64 bitowego systemu to za mało, ale do większości ogólnych zastosowań w domu 2 GB do systemu 64 bitowego na początek spokojnie wystarczy. Jak ktoś ma kasę niech kupuję 4 gb, kto chce zaoszczędzić, spokojnie wystarczy mu 2 gb

A mógłbyś napisać w jakich zastosowaniach Wersja 64 bit przy 2GB ramu nie daje sobie rady? To na mój sprzęt wgrać 64 czy 32 bitową wersję? Komputer służy głównie do gier i internetu, czasem coś w Office’ie oraz często do poradników pulpitowych.

Nie wiem w tej chwili, jakie programy mogą sprawiać problemy, bo nie miałem takiego i nie doświadczyłem. Pewnie jakieś specjalistyczne np do obróbki grafiki, filmów, gdzie wymaga się dużo pamięci RAM. W/g mnie instalowanie obecnie win 7 32 bitowego to krok w tył. Ja mam od października win 7 64 bitowy i nie mam z komputerem, grami i programami ŻADNYCH problemów /pod warunkiem, że to oryginały, bo z piratami różnie bywa/. Więcej problemow miałem z 32 bitowym win xp. Ty nie masz się co zastanawiać. W tej chwili w sprzedaży w jednym zestawie dostajesz dwie płyty win 7 w wersji 32 i 64 bit. Instalujesz wersję 64 bitową i testujesz. Jak się nie sprawdzi i będziesz niezadowolony, to zawsze możesz przeinstalować system do wersji 32 bitowej. Ale uważam, że wszystko będzie ok. Niemal wszystkie gry i programy 32 bitowe dobrze działają w środowisku 64 bitowym. System 32 bitowy ma ograniczenia, których pozbawiona jest wersja 64 bitowa. Ja na twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał

Ok wgram 64 birową wersję. Dzięki za pomoc.

Edubuntu 11.04 to najlepszy wybór

Ma bardzo dużo programów, jest łatwy w użyciu i za darmo.

http://cdimage.ubuntu.com/edubuntu/rele … 4/release/

Też korzystam z wersji 64 bitowej windowsa 7. I na prawdę polecam.I zgadzam się ze zdaniem kolegi, zainstaluj 64 bity, warto sprawdzic, a jak coś to się bez problemu przerzucisz na 32 bity. Na moim 2 gigowym sprzęcie 7 spokojnie działa i nie mam z nią żadnych problemów. Noszę się z zamiarem dokupienia dwóch giga pamięci, ale to jedynie z własnego widzimisię.