Jaki system wybrać do laptopa Acer Aspire 5250

Witam . Mam pytanie jaki system wybrać do laptopa Acer Aspire 5250 i ilu bitową 32 czy 64 bit ?

Laptop posiada 2 GB ramu Procesor AMD-E50 kartę graficzną AMD Radeon 6320

Zależy mi na jak największej wydajności w grach

Obecnie na laptopie posiadam Windows 8.1 64 bit i potrafi mi przycinać w grach

Gdzieś kiedyś w internecie czytałem że wersje 64 bit instaluje się jak się ma 4 GB ramu lub więcej a jak się ma 2 GB ramu i instaluje się wersję 64 bitową to laptop potrafi przymulać czy to prawda ?

Proszę o szybką pomoc

8 działa bardzo dobrze twierdze że lepiej od 7 po lekkich modyfikacjach wyłączenia defendera i windows search i jeszcze kilku drobiazgach.

 

Z lekkich antywirusów polecam baidu antivirus sporo również zależy od softu jaki masz np antywirus potrafi sporo spowalniać.

 

Jeżeli do tego lapka są stery do xp w co wątpie i o ile grasz w stare gry i nie przeszkadza ci brak wsparcia to xp możę być. 

 

Chodzi  i tak rewelacji się nie spodziewaj bo jeżęli chodzi o gry to wszystko zależy od sprzetu. w wiekszosci od grafiki która u cb jest po prostu słaba.

 

Wersja 64 bit ciągnie troszke wiecej pamieci ale nie raz instalowałem wersje 64 i 32 bit na 2 gb ram i zauważyłem różnice tylko na korzyść x64. chodz nie wielką.

Dla Ciebie to chyba tylko W 8.1 32-bit. Choć tak po prawdzie najlepszy byłby Linux z jakimś lekkim śrdowiskiem typu MATE albo LXDE, ale skoro chcesz grać to szkoda sobie głowy zawracać. Co do systemu w zależności od ramu, to fakt takie granice się przyjęły w praktyce i warto się do tych wytycznych stosować. Natomiast co do lekkich antywirów to nie zgadzam się z kolegą wyżej - w takich przypadkach tylko ESET lub wbudowany defender.

To Windows 8.1 64 bit tak ? A jak zoptymalizować ten system ?

Antywirusa obenie mam AVG Internet Seciurity 2015 pełną wersję

Cześć,

 

Zmiana systemu z 64 bitowego na 32 bitowy niewiele pomoże, owszem wersja 32 bitowa ma nieco mniejsze wymagania ale bez przesady.

Twój sprzęt nie jest przeznaczony do gier. Możesz spróbować zmniejszyć detale w grze, ale czy to wystarczy do płynnej gry - tego nie wiem.