Jaki system wybrać

Witam

Poniżej mój zestaw komputeowy i mam dylemat jaki system wybrać (XP czy Vista) Bardzo proszę Was o radę.

Gigabyte GA-EP45-DS3LR

Intel® Core™2 Duo E8400 3,0 GHz/6MB/1333FSB/LGA/B

CUDA GTX 260 Gainward 896MB (PCI-E) (Core216) GoldenSample (55nm)

Kingstone DDR2 2 x 2GB 1066MHz PRO

CoolerMaster Ellite 330 czarna bez zas.

OCZ StealthXStream 500W

Pozdrawiam

Żarty sobie robisz pewnie że Vista 64 lub ewentualnie testuj Seven.

“7”,bez wdawania się w detale,vista i tak pójdzie do “lamusa”,prędzej czy później,po co marnować kasę.XP jest bez wsparcia czyli ta sama przyszłość co Vista=“lamus”.Sam używam Visty i sobie chwalę ale i tak jeżeli “7” okaże się tym czym ma być,to się przesiądę bez mrugnięcia okiem.

Moge odkupic od kolegi Windows Vista home premium co myslicie o tej wersji systemu, przez kilka lat miałem tylko XP z tad moje pytanie.

Bardzo dziękuję za pomoc

XP lub 7 [seven] bo vista odpada… Mówią że Windows 7 jest poprawką Visty bo jak sami wiedzcie dla wielu ludzi vista to wielkie *****

Forum to nie szambo, byś tu nawozem rzucał. Nawet pozornie wykropkowane - śmierdzi… :?

Agaton

Możesz sobie zainstalować sevena za darmo jako drugi system i go sobie obejrzeć!Na Viste chyba bym już nie wydawał kasy,choć nie mam do niej uprzedzeń! http://www.chip.pl/artykuly/porady/2009 … 7-rc#boxx1

Ale 7-ki nie należy używać do normalnej pracy. Jest to dopiero beta i zawiera błędy. Na razie używaj XP, a potem przejdź na 7.

Zacznijmy od tego, że 7 to już nie beta (był to build 7000). RC już właściwie nie zawiera błędów i nadaje się do normalnej pracy. Poza tym moim zdaniem nie warto nawet interesować się instalacją XP na tym sprzęcie.

Oj, gdyby RC nie zawierał błędów, by go nie wypuszczali, tylko daliby od razu RTM.

XP - rzeczywiście nie wykorzysta w pełni pamięci RAM. No to najlepiej Vistę albo 7 RC (wersję 64-bitową!).

Przecież napisałem “właściwie”. Może jeszcze oczywiście jakieś zawierać, ale osobiście żadnego nie spotkałem. Należy pamiętać, że w RC kod jest już w sumie zamrożony - zmiany są dokonywane tylko w razie wykrycia poważnego błędu.

Czy wersja XP 64x została przetłumaczona na inne języki niż angielski ? jak tak to może on służyć jako wydajny 64 bitowy system.

Nawet jeśli, to i tak nie ma tam polskiego.

Nie, jest tylko po angielsku.

Ponadto są z nim problemy i nie jest już wspierany przez Microsoft.

Dodane 20.06.2009 (So) 13:35

Jeśli od 28 czerwca kupisz Vistę, będziesz ją mógł za darmo uaktualnić do 7.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … aktualnien