Jaki system wybrać?

Witam , mam pytanie otóż posiadam laptopa Asus F3SG który ma :

- karta grafiki GeForce 9300M G

- 4GB RAM

- procesor Intel Core2 Duo T7250 2.00 Ghz

- dysk 250 GB

Aktualnie mam na nim system Windows XP 32BIT i jak opisałem wyżej laptop ma 4 GB pamięci ale system widzi raptem 3GB …wiem że 32 bitowy system ma ograniczenie pod tym względem więc chciałbym się zapytać czy warto zmieniać system na 64 bitowy dla tego dodatkowego gigabajta RAM’u ? dodam że lubię sobie czasem w coś zagrać .A jeśli warto zmieniać to na jaki XP czy 7 ?

Pozdrawiam

xp to staroć

najlepiej na 7 64bit oczywiście oryginał a nie pirata :slight_smile:

co do gier, to na 7 wszystko działa, więc nie ma co panikować

Jeśli już zmieniać, to oczywiście, Windows 7 - w wersji 64bit. Poza tym, warto zmienić system nie tylko dla wykrycia większej ilości pamięci, ale dlatego, że “7” lepiej pamięcią zarządza oraz ze względów bezpieczeństwa, aktualizacji. Windows XP kończy wsparcie za dwa lata. Jeżeli chodzi o Windows 7, lepsza też jest ergonomia pracy - nie powinieneś pożałować.

A czy z moim sprzętem wydajność kompa na Windows 7 może się znacznie obniżyć czy oprócz samego zużycia większej ilości RAM’u nic więcej się nie dzieje ? i czy 64 bitowy system bardziej męczy procesor ?

Nie męczy bardziej procesora. Ponadto, Twoja konfiguracja bez najmniejszych problemów obsłuży Windows 7, nie masz się nawet o co martwić.