Jaki system zainstalowac 32 / 64bit?

witam, jaki system byłby lepszy? mogę zainstalować 64bt.?

Procesor INTEL Core 2 Quad Q6600 2.40GHz / 1066 / 8MB / 64bit BOX

Płyta główna MSI P35 NEO-F Sock. 775

Karta graficzna GF8600GTS 256 / 128 Galaxy

Pamięć DDR2 4 GB 800 (2x2GB)

64 BIT!

Na ten komputer to w zasadzie tylko system 64-bitowy jak np. chcesz aby wykorzystał pełne 4 GB RAM-u. 32 bity będą wykorzystywać od 3,25 do maks 3,5GB.

Lepiej 64 bit wtedy można mieć więcej niż 4 gb ramu. Ale niektóre programy mogą nie chodzić.

Windows 7 SP1 Home Premium 64 bit

Masz procesor 64 bitowy? Bierz 64-bitowy system

Nie strasz. Wszystko chodzi bez problemów. Mam system x64 już prawie rok i nie zdarzyło mi się, żeby coś nie zadziałało. Chodzi wszystko, zarówno gry, jak i programy. I w sumie nie chodzi tylko o obsługę większej ilości pamięci. System 64 bitowy jest nowocześniejszy i na współczesnych komputerach w grę wchodzi instalacja tylko tego systemu. Nawet nie warto zadawać pytań typu - win 32 czy 64 bit? - no chyba że ktoś ma stary komputer

Dodane 28.09.2011 (Śr) 14:17

pełne można wykorzystać na 32x systemie spokojnie do 124gb ramu(system blokuje ram do 3,25 ale sprzęt pozwala mieć tyle ramu na architekturze 32x można to zrobić np dzięki programowi Sunrise Seven)

co do 64x

to zainstaluj

Widzieć to może i będzie po użyciu tego programu, ale i tak tego nie wykorzysta.

a co sądzicie o moim laptopie, jaki system byłby lepszy, niby obsługuje 64bit, ale ram trochę mało, myślicie że 64bitowy będzie bardziej wydajny?

http://i51.tinypic.com/23j49ch.jpg

2GB jest za mało dla 64x systemu

Witam. Ja poprzednio miałem komputer, gdzie było 4GB Patriot 800MHZ każda pamięć, a wykrywał XP 32bit 3.5GB.

Pytanie, czy dla 0.5GB warto mu nowy system wgrywać, bo i tak różnicy nie zobaczy.

System 32 bit, jak np. XP wykrywa 3.5GB z 4GB włożonych na płycie.

Co innego, jak miał by 8GB RAM - u, a wykrywało by 3.5GB. Wtedy to ma sens, ale przy tak małej różnicy, to daj sobie spokój.

Chyba, że planujesz kupić RAM i w przyszłości rozbudować komputer o więcej RAM - u.

  • Ważnych jest jeszcze parę rzeczy. 1 - sza to taka, że w 100% nigdy nie wykorzystasz ani procesor - a, ani pamięci RAM, bo to, że się Tobie pokaże 4 GB a nie 3.5GB to tylko tu jest różnica.

100% nigdy nie wykorzystasz, nawet przy 64bit - owym systemie. 2 - ga. Do czego to ma być komputer ?? Jeśli do gier, to jakich ??

3 - cia. Do ilu GB RAM pozwala płyta włożyć. 4 -ta. Jeśli to ma być do internetu, gadu - gadu, CS - a, itp. to nie warto sobie głowy zawracać tak małą różnicą.

5 aczkolwiek najważniejsze. Jeżeli nie zamierzasz dokładać RAM - u do komputera, daj sobie spokój z systemem 64 bit

P.S. Skoro się tak wszyscy chwalą swoimi kompami, to i ja swoim się pochwalę :slight_smile: Intel Core i7 2600k, Gigabyte GTX 560 Titanium 1GB DDR5, 2x4GB DDR3 Corsair Vengeance 1600MHZ każda pamięć,

płyta główna Asus P8P67PRO, Dysk 2TB Samsung, Nagrywarka Samsung, Zasilacz modularny Chieftec 750watt, Windows 7 Home Premium 64bit oryginalny