Jaki system zainstalować na tym sprzęcie?


(Majkel26) #1

Otóż moja kuzynka kupiła ostatnio nowe netbooka http://www.agito.pl/netbook-asus-1015bx … 57667.html i zastanawia się jaki by tu system zainstalować czy nowy windows 8 czy windows 7 ?? I wasz proszę o doradzenie jej w tej sprawie co szybciej bedzie chodzić na tym sprzęcie.


(Bogdan_G) #2

Mało RAM. Kwalifikuje się do XP, ale to nie do kupienia w sklepie. DO Win 7 trzeba dokupić drugie tyle, tego samego RAM. Niech założą w serwisie. Idealny byłoby, gdyby w pobliżu był sklep Bino. Zamówioną taką samą pamięć przywiozą i zamontują, Koszt montażu 30 zł. Potem trzeba tylko pójść po gwarancję do sklepu. Dogadywałem się mailem. Są rzetelni. Mają też systemy. Wgrają. Najlepiej z nowym nic samemu nie robić, żeby nie stracić gwarancji.


(Z35ikr) #3

Bogdan_G , :stuck_out_tongue: jaka reklama… padłem… i:

? Bo?

Co do netbooka… trzeba sprawdzić dokładnie specyfikację i numery. Na jednej ze stron znalazłem info że pamięć jest na stałe, więc może być ból z dodaniem wymianą. Przy 1GB zostaje XP moim zdaniem. Można zawsze przetestować nowsze co komu szkodzi, ale niestety “dziadek” będzie chyba najlepszy.


(Jaro070) #4

Linux Lubuntu zadziała całkiem przyzwoicie.


(eddie71) #5

http://www.asus.com/Eee/Eee_PC/Eee_PC_1015BX/#specifications

Dla tego netbooka producent wydał sterowniki głównie do Win7-32-bit oraz Win8-32-bit.

Nie warto ładować WinXP do nowego sprzętu.Później trzeba kombinować ze sterownikami.

Model sprzedawany jest z systemem Win7 starter albo bez systemu.

Pamięć jest wmontowana na stałe bez możliwości wymiany.

http://forum-laptopy.info.pl/viewtopic.php?f=13&t=3712

Niektóre modele sprzedawane są z pamięcią 2GB zamiast 1GB.

A więc Windows 7 Home Premium 32bit powinien być odpowiedni.


(michoo_05) #6

Miałem tego netbooka i działał bardzo dobrze na Win7 32bit. Z XP mogą wystąpić problemy ze sterownikami więc ja bym nie instalował tego systemu.


(Krk1j) #7

ja polecam windows 7 , sam korzystam i jest ok, a 8 nie bardzo wiem, ale słyszałem sporo negatywnych opinii. :shock:


(ra-v) #8

Windows 8 będzie chodził szybciej i lepiej niż Windows 7. Mimo wszystko zalecił bym szukanie drugiego gigabajta RAM jeśli pracujesz nie-lajtowo.

Jeśli chodzi o negatywne opinie o W8, to poza tymi “standardowymi” słychać opinie mówiące o interfejsie, który jest zwyczajnie skopany.

Co do Linuxa nie wiem czy jakiś Ci obsłuży wszystko, co ma ten komputer w sobie. Na 90% obstawiam że mogą być cyrki z kartą grafiki (ATI…). Najlepiej odpal jakiś LiveCD (Fedora, Mint, Mandriva, Debian, openSUSE albo jakiś inny znaleziony), jeśli masz czas na bawienie się czymś innym niż Windows.


(Piotr Swidurski) #9

minta polecam :slight_smile: albo podobne