Jaki system zainstalować?

Witam,

Mam dosyć stary komputer mianowicie:

procesor: Athlon 4000+,

karta graficzna: sapphire 1950x pro,

ram: 2gb firmy kingston,

i zwykły dysk hdd.

Moje pytanie brzmi. Czy opłaca się na takim starym sprzęciku instalować 8?

Miesiąc temu miałem 7 ale dysk mi się sypnął i zainstalowałem xp ale chyba jakąś kiepską wersję bo xp ściągnąłem z internetu.

Więc zdecydowałem się na reinstalację systemu i myślę jaki system zainstalować.

win xp czy win 7 czy win 8.

Na razie myślę nad 7 i 8 ale obawiam się, że ciężko będzie znaleźć porządne sterowniki pod kartę sb live 5.1 (sb0100).

Niby miałem windowsa 7 ale miałem problemy z dźwiękiem.

Poza tym czy takie stare gry jak half life Need for speed Underground II działają na win8?

Pomocy!

Dodane 11.10.2013 (Pt) 21:37

Prosiłbym też o takie krótkie uzasadnienie a nie np ósemka to g… instaluj xp

Najpierw to polecam nie piracić a Windowsa można zawsze zainstalować triala 30 lub 90 dni

Co poradzę że wolałem sp3 niż oryginalnego sp2 poza tym oryginalne czy nie jaki system polecacie?

Zawsze można do oryginalnego zainstalować SP3

8 powinna działać na tym sprzęcie lecz ja bym został przy XP lub kupił 7 i ją zainstalował gdyż i tak nie masz zbyt dużo RAMu

A co sądzisz o 8? Słyszałem, że szybko się włącza i wydajność w grach ma na poziomie xp.

Powinien się uruchamiać na pewno szybciej niż XP ale zużywa więcej RAMu. Ten procesor nie jest już najnowszy jak i grafika ale te gry powinny działać prawidłowo jak są oryginalne a nie piraty.

Zainstaluj Windows 7. Spokojnie pójdzie na takim komputerze. Zwłaszcza, że masz 2GB RAM

Większość Windowsów w sieci to kopie 1:1 oryginalnej płyty. Więc taki Windows niczym się od oryginalnego nie różni :wink:

Pewnie że działają.

Windowsa XP też mógłbyś zainstalować ale do niego wsparcie kończy się w przyszłym roku, więc nie wiem, czy się opłaca.

A w jakie gry zamierzasz grać?

Polecam windows 7, mam starszą maszynę a dobrze mi na niej chodzi. Windows 8 chyba odpada, ze względu na dziwny interfejs…

Zainstalowałem Windows 8 zainstalowałem sobie program dodający menu start i jestem powiem szczerze zadowolony z wydajności bo gry chodzą szybciej niż na xp tzn jest więcej fps.

Metro trochę denerwuje ale po dodaniu menu start nawet z metro nie korzystam a jak korzystam to rzadko. Krótko mówiąc jestem zadowolony do metro idzie się przyzwyczaić a poza tym i tak prawie się z tych funkcji nie korzysta. Przynajmniej w moim wypadku :slight_smile:

To sobie zaktualizuj do 8.1 :slight_smile: Bo jest.

Windows 8 / 8.1 to znacznie lepszy wybór niż Windows 7. Masz ilość RAMu która jest wystarczająca do użycia obu z nich (acz polecam wersję 32-bit), a nowsze okienka po prostu lepiej spisują się na starszym sprzęcie. Windows 7 jest “dojrzały”, ale w porównaniu do ósemki jest jednak wolniejszy w codziennym użytkowaniu.