Jaki system zainstalować?

(dre4merOn) #1

Cześć, jaki system najlepiej działałby pod tym sprzętem:

Inte l®- Pentium ® 4 CPU 3,20 GHz

2,00 GB Ram

Radeon 9200 Series

Radeon 9200 Series - Seconary

Najlepiej Windows ale Linux też mile widziany.

(szefunio) #2

Podaj model płyty głównej. Wtedy będzie wiadomo jakiego Windowsa będziesz mógł zainstalować (sterowniki).

(mrFreeze) #3

Osobiście stawiałbym XP-ka.

(Odyniec_Stary) #4

Stara płyta, stary procesor.

Tylko XP.

(szefunio) #5

Zapewne masz rację, skoro GPU jest jeszcze na AGP

(Robin-Otzi) #6

ja na podobnym sprzęcie postawiłem Win 7 x32 i też działa płynnie

Linuks Mint bezproblemowy do codziennej pracy (nie wiem jak z grami bo nie próbowałem)

(bart86) #7

Ładował bym na to Linuksa. Uruchom z płyty Minta lub Xubuntu i zobacz czy wszystko poprawnie działa.

(CrisPL) #8

Metodą prób i błędów ja bym próbował Windows 7 zwłaszcza, że masz jednak te 2GB RAM.

(bart86) #9

Nie na ten proc i grafikę Windows od Visty i wyżej odpadają

(Odyniec_Stary) #10

Płynnie to pojęcie względne. Jeszcze pozostaje ważna kwestia braku sterowników pod kartę graficzną i płytę główną pewnie również. 

Raczej metodą błędów. Patrz w specyfikację.

(Robin-Otzi) #11

do mojego Radeona 9550 miał wbudowane własne sterowniki to pewnie i ten znajdzie

(Odyniec_Stary) #12

Nie znajdzie, bo nie ma skąd. Vista już nie wspiera kart poniżej serii 9500.

Kropka.

(CrisPL) #13

To ciekawe bo ja miałem win7 na tej karcie

(Odyniec_Stary) #14

Podstawowy sterownik video w systemie zawsze jest, ale jest bardzo ograniczony. 

(ak6) #15

Windows 7 będzie sie męczył. Z windowsów XP będzie najbardziej optymalny, choć osobiście wolałbym prace na Linux Lubuntu. Świetna dystrybucja przygotowana pod takie sprzęty.

Moja propozycja jest taka: zainstaluj oba systemy i wybieraj uruchomienie danego systemu w zależności od potrzeb. Powinieneś byc zadowolony z takiego rozwiązania.

(CrisPL) #16

Jak nie pokaże to nie uwierzy:

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=Legacy1&os=Windows%207%20-%2032

Proszę sterowniki dla Radeona 9550 pod windows 7 32-bit.

(Odyniec_Stary) #17

Przecież wyraźnie napisałem, że poniżej serii 9500 (założyciel tematu ma 9200) nie ma sterownika. Czytaj ze zrozumieniem. 

(CrisPL) #18

Za grosze tą kartę kupi.

(ak6) #19

Ale to chyba nie dotyczy tematu.

(lazlow87) #20

Mam podobny bo:

Procesor: Pentium 4 511, 2800 MHz, 1mb cache

Ram: 1024 Goodram

Grafika: zintegrowana: Intel 82865G; dedykowana: Radeon 9600 128mb

Płyta główna: Gigabyte

Działam na XP i dobrze chodzi - miałem do prostych rzeczy takich jak: office, filmy, muzyka, internet i kilka słabych wirtualizacji do 400mb.

Poprzednio jako system dodatkowy zagościł Windows 7 Enterprise Trial i Server 2008 R2 Trial (na jakiś rok - ten i ten). Obecnie dodatkowo przy XP mam Linuxa.

Grafika Radeon: Tą co masz pójdzie Windows 7 ale bez efektów aero (przeźroczystości), sterowniki są do niego w necie bo kumpel siedział na grafice Radeon 9250. Poza tym sam znajdzie.

Grafika: zintegorowana: to co mam w opisie to nie sprawdzałem na nim systemów powyżej WinXP.

Procesor: Ja posiadam 1mb cache więc jest dla mnie dobrze ale myślę że na 512kb będzie chodził. Windows 7 chodził mi nawet na IBM R32 więc możesz sprawdzić jakie wymagania ma ta maszyna :smiley:

Ogólnie to XP ale Windows 7 też pójdzie fajnie. Do filmów, muzyki i starszych gier będzie chodził i do neta :smiley: