Jaki system zainstalować?

Cześć, jaki system najlepiej działałby pod tym sprzętem:

Inte l®- Pentium ® 4 CPU 3,20 GHz

 

2,00 GB Ram

Radeon 9200 Series

Radeon 9200 Series - Seconary

 

Najlepiej Windows ale Linux też mile widziany.

Podaj model płyty głównej. Wtedy będzie wiadomo jakiego Windowsa będziesz mógł zainstalować (sterowniki).

Osobiście stawiałbym XP-ka.

Stara płyta, stary procesor.

Tylko XP.

Zapewne masz rację, skoro GPU jest jeszcze na AGP

ja na podobnym sprzęcie postawiłem Win 7 x32 i też działa płynnie

Linuks Mint bezproblemowy do codziennej pracy (nie wiem jak z grami bo nie próbowałem)

Ładował bym na to Linuksa. Uruchom z płyty Minta lub Xubuntu i zobacz czy wszystko poprawnie działa.

Metodą prób i błędów ja bym próbował Windows 7 zwłaszcza, że masz jednak te 2GB RAM.

Nie na ten proc i grafikę Windows od Visty i wyżej odpadają

Płynnie to pojęcie względne. Jeszcze pozostaje ważna kwestia braku sterowników pod kartę graficzną i płytę główną pewnie również. 

Raczej metodą błędów. Patrz w specyfikację.

do mojego Radeona 9550 miał wbudowane własne sterowniki to pewnie i ten znajdzie

Nie znajdzie, bo nie ma skąd. Vista już nie wspiera kart poniżej serii 9500.

Kropka.

To ciekawe bo ja miałem win7 na tej karcie

Podstawowy sterownik video w systemie zawsze jest, ale jest bardzo ograniczony. 

Windows 7 będzie sie męczył. Z windowsów XP będzie najbardziej optymalny, choć osobiście wolałbym prace na Linux Lubuntu. Świetna dystrybucja przygotowana pod takie sprzęty.

Moja propozycja jest taka: zainstaluj oba systemy i wybieraj uruchomienie danego systemu w zależności od potrzeb. Powinieneś byc zadowolony z takiego rozwiązania.

 

Jak nie pokaże to nie uwierzy:

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=Legacy1&os=Windows%207%20-%2032

 

Proszę sterowniki dla Radeona 9550 pod windows 7 32-bit.

Przecież wyraźnie napisałem, że poniżej serii 9500 (założyciel tematu ma 9200) nie ma sterownika. Czytaj ze zrozumieniem. 

Za grosze tą kartę kupi.

Ale to chyba nie dotyczy tematu.

Mam podobny bo:

Procesor: Pentium 4 511, 2800 MHz, 1mb cache

Ram: 1024 Goodram

Grafika: zintegrowana: Intel 82865G; dedykowana: Radeon 9600 128mb

Płyta główna: Gigabyte

 

Działam na XP i dobrze chodzi - miałem do prostych rzeczy takich jak: office, filmy, muzyka, internet i kilka słabych wirtualizacji do 400mb.

Poprzednio jako system dodatkowy zagościł Windows 7 Enterprise Trial i Server 2008 R2 Trial (na jakiś rok - ten i ten). Obecnie dodatkowo przy XP mam Linuxa.

 

Grafika Radeon: Tą co masz pójdzie Windows 7 ale bez efektów aero (przeźroczystości), sterowniki są do niego w necie bo kumpel siedział na grafice Radeon 9250. Poza tym sam znajdzie.

Grafika: zintegorowana: to co mam w opisie to nie sprawdzałem na nim systemów powyżej WinXP.

 

Procesor: Ja posiadam 1mb cache więc jest dla mnie dobrze ale myślę że na 512kb będzie chodził. Windows 7 chodził mi nawet na IBM R32 więc możesz sprawdzić jakie wymagania ma ta maszyna :smiley:

 

 

Ogólnie to XP ale Windows 7 też pójdzie fajnie. Do filmów, muzyki i starszych gier będzie chodził i do neta :smiley: