Jaki system?

Witam

Planuje kupno systemu Windows XP, i nie wiem jakie są różnice między wersją Home Edition a Professional. Zastanawiałem się także nad wyborem systemu Linux, co według was było by lepsze?

Chciałem również kupić jakiś program antywirusowy, myślicie że warto czy może jednak pozostać przy Avast?

z góry dziękuje :slight_smile:

http://www.microsoft.com/poland/windows … ji_dom.asp

http://www.microsoft.com/poland/windows … wnanie.asp

Co do programu antywirusowego to NOD32 a nie żaden Avast

Jezeli pytasz to znaczy , że home ci wystarczy . Avast jest b. dobry.

http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/517,1 … ndows.aspx

KIS 7.0

Polecam Linux Ubuntu (lub pochodne, w szczególności Mint który dla początkującego jest jak najbardziej odpowiedni), a antywirusem nie będziesz musiał się przejmować, gdyż nie jest potrzebny. A kasiorę wydaj na lepszą grafikę lub ram :slight_smile:

nic dodać, nic ująć :slight_smile:

Kaspersky Internet Security bądź sam Kaspersky Anti-Virus

Nie pisałem ostatnio na forum ale widzę że pytania nadal te same :stuck_out_tongue:

Przeglądnij forum i przyklejone tematy.

A swoją drogą jest teraz eset smart security (nod32 + AV + AS) w wersji beta i zdecydowanie polecam :slight_smile: Za darmo mamy profesjonalnie zabezpieczony komputer :slight_smile:

aha co do systemu większość gier (jeżeli grasz) wychodzi na Win, ja jestem za Win i jak kupować to już Pro choć Home jest tańszy

Windows+Anti-Vir

A niby co takiego zwykłemu użytkownikowi oferuje wersja Prof. żeby płacić za nią 2 razy tyle co za Home? Na 99% w warunkach domowych nie skorzysta z funkcji które oferuje ta wersja i moim zdaniem wersja Home w zupełności wystarczy.

Jeśli nie wie czym te wersje się różnią czyli jest zwykłym amatorem (bez obrazy - dla mnie komputer też złuży głównie do zabawy) czyli nie skorzysta z tego co będzie mógł mu zaoferować pro na 100%.

Nevi94 nie wiem czy jest sens bawić się linuxem. Do niego trzeba mieć cierpliwość i wiedze :slight_smile:

A czego takiego nie ma w Home co jest w Pro i z czego się kożysta w domu (bo w pro jest masa rzeczy z których się nie korzysta właśnie a zawalają i spowalniają system)

opcja :szukaj:

TU

:slight_smile:

Dla zwyklego usera jak najbardziej Winda i to w wersji Prof…A w niej jest np Zdalny dostep do pulpitu(server) lub tez (co najbardziej cenie) mozliwosc ustawienia praw do plikow !!

Home’a nie da sie zabezpieczyc tak dobrze jak Pro. Zadzwon po dobrego informatyka,daj mu 100-200,a komp bedzie Ci chodzil latami.

…z czego zwykły user nie korzysta

W Home też to jest. Trzeba to tylko zrobić w trybie awaryjnym lub za darmo ściągnąć sobie Fajo XP File Extension

Wniosek - dla zwykłego użytkownika korzystanie z XP PRO jest pozbawione sensu

Wersja Home jest po prostu przeznaczona do domu, rozrywki itp. Natomiast Professional jest taki bardziej do firm i instytucji, chociaż nie znaczy, że nie można z niego korzystać w domu. Ja osobiście mam Professionala. Zresztą nazwa Home Edition mówi sama za siebie (Edycja Domowa)