Jaki szybki i wydajny rom na Sgs'a I9000?


(Pierun22) #1

Witam! Poszukuję dobrego romu na mojego Sgs'a. Musi to być co najmniej ICS. Chciałbym na nim pograć płynnie w najnowsze tytuły. Sgs służy mi głównie do przeglądania internetu, grania, robienia zdjęć i słuchania muzyki. Obecnie mam GamerzRom 4.2.2 i nie sprawuje się za dobrze. Fajnie byłoby gdyby nowy rom dobrze trzymał baterię. Proszę też o podanie godnego uwagi kernela. Z góry dzięki.


(mozilla007) #2

To już trzeba samemu testować i tyle na temat, można poczytać zawsze tutaj:

http://forum.android.com.pl/f431/


(CrisPL) #3

Niestety w tym jest problem, że nie można doradzić, bo każdy ROM jest inny i każdemu inny przypadnie. Musisz sobie wybierać i testować.

@up

Tyś mu podał link do działu dla SGS Plus I9001, a to zasadnicza różnica: http://forum.android.com.pl/f190/


(Ascent) #4

Romy oparte o 4.2.2 na SGS’ie (i w ogóle) nie spisują się tak sprawnie jak poprzednie wersje. No ale coś za coś, więcej funkcji, ulepszeń itp. itd. Sam jestem użytkowaniem SGS’a i aktualnie korzystam z Mackay ROM (jest oparty na CyanogenMod 10.1 i ma dobrze zoptymalizowanego kernela). Jak dla mnie spisuje się spoko, szybciej niż zwykły CM i część ROMów. Ewentalnie polecam spróbować C-Rom.

I tak jak @up napisał, każdy ROM ma swoje wady i zalety, nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć, który z nich jest najlepszy.

A jeśli chcesz jeszcze bardziej przyspieszyć telefon i przedłużyć czas pracy na barterii to zainstaluj SexyNogen Mod v2.5 opartego na CM10 (Android 4.1.2), wersja v3 jest jeszcze zbugowana.

A tutaj linki do tematów na XDA:

Mackay ROM: http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=2024269

SexyNogen Mod: http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=2294185


(Pierun22) #5

Ascent , jak chodzą gry na tym Mackay ROM. Wiesz coś może o romach Remics? Jest jakiś lepszy kernel od Seamphore?


(Ascent) #6

Rzadko gram na telefonie, a jak już to w mniej wymagające gierki (jak np. Angry Birds, Hill Climb Racing). Mogę jedynie napisać, że Carmageddon chodzi trochę lepiej niż na CM10.1 (jednak też czasem go trochę przytnie).

Z romów RemICS nie korzystałem, ale z tego co można zobaczyć to najnowszy na Androidzie 4.2.2 jest oparty na Mackay Rom, więc powinno być spoko. :stuck_out_tongue: Nadal jednak musisz rozstrzygnąć, którą wersję Andka wybrać.

Co do kernela to każdy ma swoje ulepszenia (inne cpu governors i schedulers i różne moduły), część najnowszych bazowana jest także na Semaphore.

Podsumowując, polecam samemu popróbować kilku wersji, możesz popytać w tematach poszczególnych romów o ich sprawowania (jednak każdy będzie zachwalał co jego :wink:). Tutaj masz listę najważniejszych romów i kerneli: http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1837223


(mozilla007) #7

Dobra mój błąd, lekkie przeoczenie. Sam posiadam SGS+ i to pewnie dlatego.