Jaki szybki internet bezprzewodowy na odludziu?

Witam!

Otóż za nieługo czeka mnie wyprowadzka do miejsca. Dom położony jest na wzgórzu, jest to nowe osiedle. Jak na razie nie ma szans na internet kablowy, i głęboko martwię się nad internetem w tamtym miejscu. Sąsiedzi mają już problemy z dostępem do sieci. Planuję teraz odpowiednio dobrać internet. Moje wymagania:

Internet koniecznie musi być szybki, download minimum 2 Mb/s. Małe pingi, i brak większych przerw w dostawie internetu- rozumiem raz na jakiś czas awaria (nawet na LANie który teraz mam się to zdarza, ale nie toleruję tego ze co 2h internet się rozłącza z powodu pogody** /zakłóceń!) Kolejna sprawa- obecnie mam 1 PC który za 2 lata będzie już stary, w przyszłości planuję zakup netbooka ikorzystać z bezprzewodowego neta WiFiw obrębie domu (ale to za kilka lat :P). Obecnie posiadam konsolę PSP, która posiada WiFi-dlatego zależy mi na internecie z routerem tak bym mógł jednocześnie korzystać z internetu na komputerze stacjonarnym PC i w obrębie mieszkania/ koło mieszkania internetu z PSP przez WiFi.** Oczywiście cena- nie większa niż 50zł/miesięcznie (oczywiście nie wiem czy wyrobię się z prędkością za tą cenę) To na tyle-mogli byście mi doradzić coś?

Może podałbyś nazwę wsi/miejscowości w której zamieszkasz?

Hmm… ładne masz wymagania;>

Najpierw sprawdź zasięg wszystkich sieci i najlepiej żeby łapały HSDPA(3G) .

O niskim pingu zapomnij;) net bezprzewodowy ma wysoki ping(100-1000 ;d) i nic tego nie zmieni…

Szybki internet hmm… 2mb może będzie ( do www , ewentualnie gry z pingiem) . Większe pobieranie plików odpada ponieważ masz limit transferu… ; /

Dokładnie, bez tego nic się nie dowiemy.

W bezprzewodowych raczej nie do osiągnięcia. Chyba że jakaś radiówka, ale taka zapewne tam nie działa.

wiem że spore wymagania :wink:

Aha!

Zniosę wysokie pingi, ale transferu danych nie zniosę! Koniecznie musi być bez transferu! A jak z transferem to minimum 10GB/miesięcznie choć będzie troszkę brakowało :wink:

Konkretna odpowiedź padła na PW z uwagi na to, że autor nie chce publicznie podawać swojego miejsca zamieszkania.

Ogólnie jednak w grę tutaj wchodzą jedynie lokalne tzw. radiówki, czyli sieci bezprzewodowe.

Nie ma bez transferu neta bezprzewodowego. W play’u masz dobrego neta z transferem 5gb(10gb dla tych co mają telefon mix/abonament) za ok. 50zl / 10gb za 80zl;/ o ile dobrze pamiętam. tylko tam jest prędkość 1mb i musisz być w zasięgu 3G. Inne sieci Plus/Orange/Era są droższe i działają dobrze tylko w większych miastach. Chociaż teraz powstają jakieś cyfrowe polsaty i nie wiem co jeszcze : OO ;d . Musisz posprawdzać oferty operatorów i porównać wszystko;) i dobrze przeczytać “*” bo ostatnio czytałem o tych haczykach :wink:

A właśnie że są. Sieci wi-fi czyli radiówki.

No dobrze może są;) ale skąd mam wiedzieć o jakie chodzi;p

dokładnie nie jest opisane w temacie;d jest mowa że nie ma możliwości neta z kabla;s

jakby podał miejscowość i operatorów to wtedy można coś pomyśleć;p

ja napisałem o necie typowo bezprzewodowym(era, plus, itp)

Przecież chyba napisałem wyraźnie, że kolega podał mi lokalizację na PW i podsunąłem mu parę propozycji (a raczej link do lokalnego forum, gdzie te parę propozycji jest).

Zgłaszam temat do zamknięcia.