Jaki szybki internet bezprzewodowy na odludziu?


(Dawiddek55) #1

Witam!

Otóż za nieługo czeka mnie wyprowadzka do miejsca. Dom położony jest na wzgórzu, jest to nowe osiedle. Jak na razie nie ma szans na internet kablowy, i głęboko martwię się nad internetem w tamtym miejscu. Sąsiedzi mają już problemy z dostępem do sieci. Planuję teraz odpowiednio dobrać internet. Moje wymagania:

Internet koniecznie musi być szybki, download minimum 2 Mb/s. Małe pingi, i brak większych przerw w dostawie internetu- rozumiem raz na jakiś czas awaria (nawet na LANie który teraz mam się to zdarza, ale nie toleruję tego ze co 2h internet się rozłącza z powodu pogody**** /zakłóceń!) Kolejna sprawa- obecnie mam 1 PC który za 2 lata będzie już stary, w przyszłości planuję zakup netbooka i**korzystać z bezprzewodowego neta WiFi**w obrębie domu (ale to za kilka lat :P). Obecnie posiadam konsolę PSP, która posiada WiFi-dlateg**o zależy mi na internecie z routerem tak bym mógł jednocześnie korzystać z internetu na komputerze stacjonarnym PC i w obrębie mieszkania/ koło mieszkania internetu z PSP przez WiFi.** Oczywiście cena- nie większa niż 50zł/miesięcznie (oczywiście nie wiem czy wyrobię się z prędkością za tą cenę) To na tyle-mogli byście mi doradzić coś?


(system) #2

Może podałbyś nazwę wsi/miejscowości w której zamieszkasz?


(Maniek22 1991) #3

Hmm.. ładne masz wymagania;>

Najpierw sprawdź zasięg wszystkich sieci i najlepiej żeby łapały HSDPA(3G) .

O niskim pingu zapomnij;) net bezprzewodowy ma wysoki ping(100-1000 ;d) i nic tego nie zmieni..

Szybki internet hmm.. 2mb może będzie ( do www , ewentualnie gry z pingiem) . Większe pobieranie plików odpada ponieważ masz limit transferu.. ; /


(Kpc21) #4

Dokładnie, bez tego nic się nie dowiemy.

W bezprzewodowych raczej nie do osiągnięcia. Chyba że jakaś radiówka, ale taka zapewne tam nie działa.


(Dawiddek55) #5

wiem że spore wymagania :wink:

Aha!

Zniosę wysokie pingi, ale transferu danych nie zniosę! Koniecznie musi być bez transferu! A jak z transferem to minimum 10GB/miesięcznie choć będzie troszkę brakowało :wink:


(Kpc21) #6

Konkretna odpowiedź padła na PW z uwagi na to, że autor nie chce publicznie podawać swojego miejsca zamieszkania.

Ogólnie jednak w grę tutaj wchodzą jedynie lokalne tzw. radiówki, czyli sieci bezprzewodowe.


(Maniek22 1991) #7

Nie ma bez transferu neta bezprzewodowego. W play'u masz dobrego neta z transferem 5gb(10gb dla tych co mają telefon mix/abonament) za ok. 50zl / 10gb za 80zl;/ o ile dobrze pamiętam. tylko tam jest prędkość 1mb i musisz być w zasięgu 3G. Inne sieci Plus/Orange/Era są droższe i działają dobrze tylko w większych miastach. Chociaż teraz powstają jakieś cyfrowe polsaty i nie wiem co jeszcze : OO ;d . Musisz posprawdzać oferty operatorów i porównać wszystko;) i dobrze przeczytać "*" bo ostatnio czytałem o tych haczykach :wink:


(Kpc21) #8

A właśnie że są. Sieci wi-fi czyli radiówki.


(Maniek22 1991) #9

No dobrze może są:wink: ale skąd mam wiedzieć o jakie chodzi;p

dokładnie nie jest opisane w temacie;d jest mowa że nie ma możliwości neta z kabla;s

jakby podał miejscowość i operatorów to wtedy można coś pomyśleć;p

ja napisałem o necie typowo bezprzewodowym(era, plus, itp)


(Kpc21) #10

Przecież chyba napisałem wyraźnie, że kolega podał mi lokalizację na PW i podsunąłem mu parę propozycji (a raczej link do lokalnego forum, gdzie te parę propozycji jest).

Zgłaszam temat do zamknięcia.