Jaki tablet do 1000zł

Witam,

Uprzedzając pytanie, przejrzałem internet w poszukiwaniu testów i porównań, mam wstępne rozeznanie co oferuje rynek odnośnie tabletów do kwoty 1000zł, chciałbym zapytać o radę ponieważ niektóre dane techniczne podawane w tabletach są czarną magią i nie wiem czy warto dołożyć pieniądze do 4 rdzeniowych czy trzymać się 2 rdzeniowych tabletów, jakie znaczenie ma grafika.

Osobiście zależy mi żeby tablet posiadał slot sd, i możliwość podpięcia karty sim bo internet jest tutaj priorytetem przy założeniu że nie chcę tracić na jakości obrazu.

Fajnie jakby wypowiedział się ktoś kto ma tablet ponieważ mam w tej kwestii zerowe doświadczenie i nie wiem co brać pod uwagę, a rozpiętość jest jednak od biedronkowych tabletów po lenovo i samsungi :wink: tak więc liczę na odpowiedzi i sugestie w kwestii kupna :wink:

Pozdrawiam :slight_smile:

Chińskich tabletów z wbudowanym modemem 3G jest mało, żeby nie powiedzieć wcale. Lepiej szukaj tabletu bez 3G, ale z możliwością podpięcia modemu 3G na USB. 4 rdzenie na chińskich tabletach omijaj póki co bo są strasznie mało wydajne, szukaj dwurdzeniowego procesora z 4 rdzeniowa grafiką Mali400 MP4(MP4 jest ważne jeżeli nie ma o tym mowy to upewnij się, że GPU jest 4 rdzeniowe) oraz 1 GB RAM. Co do ekranu to najlepiej jakby miał wyświetlacz IPS i rozdzielczość CO NAJMNIEJ 1024x600-768… najlepiej 1280x720-800. Android najlepiej 4.1

Jeżeli odpuścisz sobie slot na kartę SD i wbudowane 3G to kup Nexusa 7 nie ma nic wydajniejszego i lepiej wspieranego w tej cenie(ma wbudowane 16GB pamięci oraz pozwala na podłączenie modemu 3g przez port USB, procesor to NVIDIA TEGRA3 strasznie to wydajne jest :slight_smile: ).

Najpierw napisałeś żeby omijać czterordzeniowe układy w chińskich tabletach, a później piszesz że tegra 3 jest strasznie wydajna. :twisted:

Tegra 3 to zupełnie inna liga, to są wydajne, prawdziwe rdzenie. Nie tak jak w chińskich tabletkach pirdy, bez wydajności.

Do 1000zł to najlepiej coś takiego http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/6232421

9,7" matryca o rozdz. 2048x1536, 2GB ram, modem 3G można podpiąć przez USB

albo z wbudowanym modemem 3G, ale niestety mniejszy wyświetlacz - http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/5757729

Skoro już takie propozycje padają, to dlaczego nie coś takiego ? http://www.manta.com.pl/pl/produkty/mid703

Dlaczego nie manta MID703? Bo ma matrycę TFT i to o niższej rozdzielczości niż w tych, które ja podałem.

Cieszy mnie zainteresowanie tematem dziękuje bardzo za aktywne i rzeczowe odpowiedzi. To jest właśnie to czego czasem ciężko się doszukać w kwestii jakości wydajności czy to tegry 3 czy 4 rdzeni ilości ram czy 2 gb ddr 2 czy 1 ddr3, wiem jak to sie ma w pc ale tablety to dla mnie nadal magia.

Android 4.1 to dla mnie optymalny system mimo tego ze lubie windows i ios to ceny na tych platformach to odległa dla mnie perspektywa :slight_smile:

*pytanie czy jeśli tablet ma usb lub mini usb czy jakimś kablem przejściówką podepnę pod niego dysk zewnętrzny lub usb?

*2 Czy wbudowana funkcja GPS to miarodajna i pożądana opcja w tablecie czy w ogóle na to nie zwracać uwagi?

Mam jeszcze tydzień na wybór bo będzie to prezent na urodziny :slight_smile: więc … help :slight_smile:

Jeżeli ten port USB jest z opcją HOST to możesz do niego podłączyć dysk zewnętrzny tylko potrzebne będzie dodatkowe zasilanie(są do tego odpowiednie przejściówki)chyba, że masz dysk z zasilaczem to problemu nie ma. Pendrive i inne małe urządzenia chodzą bez problemu bez żadnych kombinacji.

GPS to bajer. Jeżeli nie zamierzasz używać nawigacji w tym urządzeniu to jak można coś lepszego kupić bez GPS to bież bez. :slight_smile:

Właśnie dochodzę do wniosku, że posiadając telefon z opcją wifi spota, mogę dzielić internet więc chyba zrezygnuję też z 3G w tablecie, bo też sporadycznie będę bez telefonu a z tabletem. A dom mam uzbrojony w wifi na każdym metrze kwadratowym :slight_smile:

*Także, jeśli ktoś jeszcze obserwuje ten wątek chciałbym zmienić priorytety badawcze :slight_smile: -> 3G / GPS nie są wymagane :wink: więc i wachlarz możliwości się z tego co widzę zmienia,

*ad, czy pojemności baterii określane w mAh są miarodajne? jedni producenci piszą 4100 mah i czas pracy 7 godzin inny pisze 7100mah i praca 6 godzin?

Lepiej poczytaj recenzje danego modelu odnośnie baterii bo jej pojemność może nic nie dać jeżeli ma jakieś mega wodotryski :wink:

Jeżeli nie chcesz 3G/GPS to pomyśl nad Nexus 7 nie ma slotu na kartę sd, ale ma 16gb wbudowanej jest oparty na mocnym configu z tegra3 android 4.1 i pewnie wiele aktualizacji bo to sprzęt wspierany mocno przez googla.

Jeżeli koniecznie ze slotem to pomyśl o Ainol SPARK lub Shiru Shogun 10 Power. Są to chińczyki 4 rdzeniowe jednak w końcu doczekały się lepszych czasów z tego co widzę w necie i maja naprawdę solidną wydajność poza tym SPARK ma ekran IPS z rozdzielczości 2048x1536 oraz 2 GB RAM. Jak już mówiłem akurat te dwa modele mogę polecić z 4 rdzeniowym prockiem pomimo, że to chińczyki ponieważ to już całkiem inna seria procesorów w porównaniu z wcześniejszymi.

Co do propozycji z pierwszego postu, co sądzicie o takim modelu? Cena jest 2x mniejsza niż Nexusa 7, pytanie czy nexus jest 2 razy lepszy i warto dopłacić

http://pentagram.pl/produkty/tablety_pc … ps_p_53412

Nexus jest 4 razy lepszy.

Ainol spark oparty jest na układzie 4xCortex A7 więc jest mniej wydajny od wspomnianej tegry 3 z “z wydajnymi, prawdziwymi rdzeniami”(WTF?) , Chińskie SoC które powinny przebić tegrę 3 to RK3188, ewentualnie do 1000zł można też kupić coś z exynosem jak wspomniany shiru.

NavRoad Nexo ma procesor Rockchip RK3066 i 3G a wszędzie piszą, że Rockchip “gryzie się z 3G”.

RK3066 nie wspiera sprzętowo modułów 3G i w tym Nexo są problemy z np. Aero2.

No i tutaj leży sabaka zaryta. To sprawia, że w tym przypadku 3G to zbędny, bo bezużyteczny dodatek. A które się nie gryzą?

Producenci “dosztukowują” software’ową obsługę 3G i jakoś to działa. W RK3188 3G jest już wspierane hardware’owo.

Tutaj jest pełne zestawienie tabletów obsługujących 3G: http://jdtech.pl/2011/10/aero2-wykorzys … etach.html