Jaki tablet kupić?


(Grzechu684) #1

Witam

Mam problem z wybraniem dla siebie tabletu. Chciałbym żeby znalazł się w nim GPS z wgraną mapą Polski i funkcja do odtwarzania filmów AVI. Oczywiście w jak najbardziej rozsądnej cenie. Myślę że do 500zl. Wiem że nie ma zbyt dużego wyboru w tej cenie ale byłbym wdzięczny za propozycje.


(Malybdg2) #2

http://allegro.pl/tablet-goclever-tab-a ... 16950.html

http://allegro.pl/manta-mid05-powertab- ... 23606.html

W mojej opinii do kwoty 500zł są to najlepsze tablety. Mapy Polski dograsz bezproblemowo w końcu to android. W najbliższym czasie powinny także otrzymać aktualizację do ICS Androida 4.0. Plusem też są wejścia HDMI.


(Shadow645) #3

jako że za tą cenę to pewnie wybór padnie na coś z systemem android, każdy taki tablet będzie odtwarzał większośc formatów filmów, domyślnie albo po wgraniu odpowiedniego programu :slight_smile:

GPS jak najbardziej tak ale nie wiem jak jest z mapami-raczej będziesz musiał na własną rekę mapy kupić.

Szczerze, to powiem tak. Rynek jest obecnie zalewany przez chińskie tablety, własnie w cenach 300-500 zł, ale nie polecam chińszczyzny. Naprawdę, lepiej dołożyc trochę kaski i kupić coś firmowego, co raz, że będzie chodziło dobrze i nie powinno być problemów to dwa, będzie pewniejsze etc.

Myślę, że gdybyś kupił sobie któryś z Galaxy Tabów, byłbyś zadowolony, ale trzeba by trochę dołożyć :slight_smile:


(Grzechu684) #4

Galaxy Tab jest bez wątpienia lepszy ale jednak 3 razy droższy. Na tą chwilę potrzebowałbym zwykłego tabletu, którego używałbym jako nawigacje oraz do oglądania filmów. Przejrzałem na allegro oferty i znalazłem kilka ofert odpowiadających mojej cenie. Chciałbym dowiedzieć się Waszej opinii na ich temat. Która według Was byłaby najlepsza? Wybrałem firmę Manta. Czy ta firma ma dosyć dobre produkty czy raczej słabe?

http://allegro.pl/manta-mid05-powertab- ... 23606.html

http://allegro.pl/manta-tablet-mid-01-s ... 23433.html

http://allegro.pl/manta-mid001-od-karen ... 30584.html


(sadaj72) #5

Jeżeli chińczyk to zwróć uwagę na cpu i ilość pamięci, najlepiej chyba sprawdzają się SOC Allwinner z GPU mali 400, jeżeli chodzi o pamięć to koniecznie musi jej być więcej niż 256MB bo tablet będzie zamulał, najlepiej 1GB ale takie tablety nie są jeszcze zbyt popularne.

GoClever A103, to ciekawy sprzęt, ale nie ma modułu gps, podobnie ainol aurora który niestety jest dość drogi.