Jaki tani dysk 128GB SSD - za ok 150zł?

(stanek.94) #1

Witam. Szybkie pytanko. Jaki tani dysk ssd najlepiej teraz kupić do stacjonarki? Coś za jakieś 150zł.
Adata SP920?

Czy może warto jakieś tanie 240GB?

A może lepiej nie przepłacać i wziać Goodram IRDM II gen?

(daras28-82) #2

W lapku i u córki w stacji mam SP600, własnie 128GB, wyrwane za jakąś śmieszną stówę za sztukę, trochę już służą, z czystym sumieniem mogę polecić.

(stanek.94) #3

Pytam raczej o sterowniki i rodzaj pamięci niż o to kto ma i poleca, ale dzięki :slight_smile:
Chciałbym poprostu jak najlepszą jakość i wydajność za tą kaskę. (MLC, 3D NAND itp)

(daras28-82) #4

Nie lepiej dołożyć te 7 dyszek i https://www.x-kom.pl/p/405654-dysk-ssd-adata-240gb-25-sata-ssd-ultimate-su650.html

(daras28-82) #5

Pytanie tylko po co?
Dyski SSD które kupowałem 10 lat temu ciągle żyją i mają się świetnie więc jeżeli liczysz na większą długowieczność to nie martw się, nie zajeździsz tych co nie oferują tego o co pytasz.

Jakieś dwa miechy temu pozbyłem się najstarszego swojego dysku SSD.
Miał tyle co mój ThinkPad, 8 lat, sporo powyżej 20 tys. godzin przebiegu, miał się ciągle świetnie, poszedł za tyle co teraz stoją nowe czyli 120 złociszy.

(stanek.94) #6

Ten ktory podałeś to akurat 2D TLC NAND. Jak można za te same pieniądze mieć lepszy sprzęt to czemu nie?

(daras28-82) #7

Wiesz chociaż na czym ta lapszość polega i co ci da?

Tak na marginesie to doczytaj bo chyba strzeliłeś babola.
http://www.adata.com/pl/feature/503

(Jaro070) #8

SP920 można śmiało brać tylko 128 GB to trochę mało.

(stanek.94) #9

Akurat na kompie nie bedzie za duzo danych. Max z 60-80 GB

To brać iridium pro czy 30zł droższego sp920? Jest miedzy nimi jakas większa różnica czy nie warto sobie głowy zawracać i wziać tańszy?

(FXJ) #10

ADATA Premier Pro SP920 - dobry dysk SSD, i ten dopisek “18% taniej” to prawda w tym wpadku bo właśnie w okoliachc 200zł były w sprzedazy.
GoodRam IRDM Pro 240GB - jak byś chciał większe ale unikaj tańszych bez dopisku PRO.

(stanek.94) #11

280zł to już za dużo, myślę ze 128 starczy bo i tak jest jeszcze zwykly hdd na pliki.
Czyli warto dopłacić do tego adata?

(daras28-82) #12

W sensie czy warto dołożyć i wybrać Adatę zamiast Goodrama?
A wolałbyś Mercedesa czy Daewoo?

(stanek.94) #13

Tak. A miedzy goodramem a adatą jest aż taka różnica?

(garoz666) #14

Jakbyś porównał do Poloneza to rozumiem :stuck_out_tongue:

(FXJ) #15

Można porównywać tylko serie i modele, marek nie warto. Takie GoodRamy Iridium Pro to nie jest autorska konstrukcja Goodrama ani ich kości.

(stanek.94) #16

Mam rozumieć że adaty dysk jest lepszy?

(daras28-82) #17

Bez wątpienia solidniejsze i mniej awaryjne produkty.

(Jaro070) #18

Na Twoim miejscu brałbym ADATA SP920 / Crucial BX300 albo dołożył 100 zł do IRDM PRO 240 GB

(stanek.94) #19

ok, kupiony sp920. temat do zamkniecia

(Misiana) #20

W takiej kwocie od siebie polecam ADATA. Niby nie jakaś topowa firma a u mnie 128 sprawdza się bardzo dobrze. Jak na taką kwotę to szybkość jest zadowalająca. Pozdrawiam.