Jaki tani dysk 128GB SSD - za ok 150zł?

Witam. Szybkie pytanko. Jaki tani dysk ssd najlepiej teraz kupić do stacjonarki? Coś za jakieś 150zł.
Adata SP920?

Czy może warto jakieś tanie 240GB?

A może lepiej nie przepłacać i wziać Goodram IRDM II gen?

W lapku i u córki w stacji mam SP600, własnie 128GB, wyrwane za jakąś śmieszną stówę za sztukę, trochę już służą, z czystym sumieniem mogę polecić.

Pytam raczej o sterowniki i rodzaj pamięci niż o to kto ma i poleca, ale dzięki :slight_smile:
Chciałbym poprostu jak najlepszą jakość i wydajność za tą kaskę. (MLC, 3D NAND itp)

Nie lepiej dołożyć te 7 dyszek i https://www.x-kom.pl/p/405654-dysk-ssd-adata-240gb-25-sata-ssd-ultimate-su650.html

Pytanie tylko po co?
Dyski SSD które kupowałem 10 lat temu ciągle żyją i mają się świetnie więc jeżeli liczysz na większą długowieczność to nie martw się, nie zajeździsz tych co nie oferują tego o co pytasz.

Jakieś dwa miechy temu pozbyłem się najstarszego swojego dysku SSD.
Miał tyle co mój ThinkPad, 8 lat, sporo powyżej 20 tys. godzin przebiegu, miał się ciągle świetnie, poszedł za tyle co teraz stoją nowe czyli 120 złociszy.

Ten ktory podałeś to akurat 2D TLC NAND. Jak można za te same pieniądze mieć lepszy sprzęt to czemu nie?

Wiesz chociaż na czym ta lapszość polega i co ci da?

Tak na marginesie to doczytaj bo chyba strzeliłeś babola.
http://www.adata.com/pl/feature/503

SP920 można śmiało brać tylko 128 GB to trochę mało.

Akurat na kompie nie bedzie za duzo danych. Max z 60-80 GB

To brać iridium pro czy 30zł droższego sp920? Jest miedzy nimi jakas większa różnica czy nie warto sobie głowy zawracać i wziać tańszy?

ADATA Premier Pro SP920 - dobry dysk SSD, i ten dopisek “18% taniej” to prawda w tym wpadku bo właśnie w okoliachc 200zł były w sprzedazy.
GoodRam IRDM Pro 240GB - jak byś chciał większe ale unikaj tańszych bez dopisku PRO.

280zł to już za dużo, myślę ze 128 starczy bo i tak jest jeszcze zwykly hdd na pliki.
Czyli warto dopłacić do tego adata?

W sensie czy warto dołożyć i wybrać Adatę zamiast Goodrama?
A wolałbyś Mercedesa czy Daewoo?

Tak. A miedzy goodramem a adatą jest aż taka różnica?

Jakbyś porównał do Poloneza to rozumiem :stuck_out_tongue:

Można porównywać tylko serie i modele, marek nie warto. Takie GoodRamy Iridium Pro to nie jest autorska konstrukcja Goodrama ani ich kości.

Mam rozumieć że adaty dysk jest lepszy?

Bez wątpienia solidniejsze i mniej awaryjne produkty.

1 polubienie

Na Twoim miejscu brałbym ADATA SP920 / Crucial BX300 albo dołożył 100 zł do IRDM PRO 240 GB

1 polubienie

ok, kupiony sp920. temat do zamkniecia

W takiej kwocie od siebie polecam ADATA. Niby nie jakaś topowa firma a u mnie 128 sprawdza się bardzo dobrze. Jak na taką kwotę to szybkość jest zadowalająca. Pozdrawiam.