Jaki tani dysk SSD ~250GB

Cześć :slight_smile:
potrzebny mi TANI dysk SSD o pojemności ~250GB na SATA, na którym będzie stał Windows w starszym laptopie.
Jaki model wybrać? Proszę o wskazówki. Dziękuję.

Różnice w cenie są naprawdę niewielkie więc może wrzucić Cruciala MX500 250GB? (~170 zł)

Również polecam crucial MX500. Kupiłem już 3 i każdy lata bez problemów. Bardzo dobry dysk. Pamiętaj, że tanio zazwyczaj oznacza pewne kompromisy. Dysk jest ważną rzeczą, bo trzymasz na nim swoje dane. Od niego też zależy w dużej mierze płynność działania systemu operacyjnego.

Patriot P210, ADATA SU650, Crucial BX500, Goodram CX400. Wszystkie w zupełności wystarczą do domowych zastosowań.

Transcend 240GB

Oczywiście TG. Ten model jest niezniszczalny.

kup sobie tani dysk ssd na aliexpress

I dostanie pendrive’a w obudowie 2.5" :stuck_out_tongue:

Można kupić „markowy” sprzęt :wink:
https://kingdian.aliexpress.com/store/group/SSD-2-5-SATAIII/407292_517292913.html

Akurat tu się Ali nie opłaci, 120 zł za 240GB plus 23% vat, to więcej jak za Adatę/Goodrama w sklepie. :wink:
Drobnica, nawet z vat, nadal jest opłacalna.

Kupić można, tylko co przyjdzie.
Często trafiają Kingstony podrabiane.

Dlatego podałem link do sklepu tej marki na Ali. A marka znana jest na dp:

Ale dla mnie test = jak to sprawuje się za dwa lata. Bo co z tego, że np. Silicon Power wychodzi dobrze w testach, jeśli po dwóch latach 90% ma pełno sektorów powyżej 100 i więcej milisekund, a transfer potrafi spadać poniżej HDD.

Dzięki za podpowiedzi.
Aliexpress byłoby brane pod uwagę, ale obecnie przez doliczanie podatku mija się z celem.

Zdecydowałem się na Kioxia Exceria 240GB - 128PLN z dostawą i FV.
Obecnie siedzi już w kompie. Zrobię mu speedtesta i wrzucę, ale różnica w wydajności jest i tak zauważalna.

PS. w prywatnych kompach mam Plextory, ale w tym przypadku nacisk był na CCC (cena czyni cuda).

Kioxia to dobry wybór :slight_smile:

Test prędkości na Excerii nie jest jakiś rewelacyjny, ale to podobnie jak cały notebook - stąd właśnie priorytet cenowy :slight_smile:
(Na lepszym kompie pewnie można z niej więcej wyciągnąć - na wspomnianych plextorach mam lepsze osiągi w kieszeni USB 3)