Jaki tani hosting pod blog?

czesc

szukam jakiegoś taniego hostingu na blog w skrypcie wordpress. będzie na nim dość dużo tekstu. Czy znajdzie się coś dla mnie ? :wink: tylko nie wiem czy jest taka możliwość, żę jak mi zabraknie transferu itd to czy mogę to powiekszyć ?

i ostatnie pytanko, jak to jest w domenami pl i com.pl ? ile to kosztuje ? tzn ile wynoszą opłaty na 1 rok użytkowania takiej domeny

pozdrawiam

Witam

Jeśli chodzi o hosting polecam http://www.smallservers.pl - naprawdę sprawdziłem już wiele hostingów i ten jest jednym z lepszych.

Jego plusy:

  • stabilny, szybki

  • stosunkowo tani, dla Ciebie powinien na początku wystarczyć Hosting Serwer Lite Edition LE1000 (1024MB, transfer 10 GB), choć mniejszy LE500 także powinien Ci starczyć w zupełności

  • nielimitowana ilość domen i baz danych (dzięki temu możesz tam trzymać np. swój blog, oraz domenę ze swoim nazwiskiem i serwerem pocztowym :P)

  • możliwość wykupienia na krótszy okres np. 2 miesięcy

  • rzeczowa pomoc praktycznie 24h na dobę

Minusy

  • pewne problemy z chmod, ale można sobie z tym poradzić bez większych problemów

  • dla niektórych minusem może być DirectAdmin PL - ale ja nie narzekam, można w nim zrobić wszystko to co potrzebujesz

Odradzam CI “super oferty” z allegro, bo z nimi więcej problemów niż korzyści, często padają i ich uptime pozostawia wiele do życzenia.

Co do domeny.

W sieci jest wiele “ofert” gdzie domene można kupić za 1,00 zł - je także odradzam, bo następnie po roku musisz ją przedłużyć, a wtedy to koszt przynajmniej 80 zł :stuck_out_tongue:

Dlatego lepiej skorzystać z oferty http://www.ovh.pl/ - za pierwszą .pl rejestrację płacisz 12 zł, ale przedłużenie kosztuje Cie tylko 50zł

mam nadzieję, że pomogłem :stuck_out_tongue:

ps. ani OVH, ani smallservers.pl nie zapłaciło mi za reklamę - niestety :frowning:

Hosting

www.xaa.pl

  • Płatność za pomocą sms-a

a domena

Albo OVH.pl albo http://www.masternet.pl/

Jeśli jesteś zwolennikiem cPanela to polecam Ci sprawdzony hosting w netmark.pl. Polecam Ci Serwer MICRO 1 GB gdzie będzie ci służył przez wiele miesięcy. Posiadam tam jeden serwer już 1,5 roku i ani razu mnie nie zawiedli. Można z nimi bez problemu się dogadać, jeśli chodzi o dodatkowy transfer (1GB za 1,22zł).

Serwery stoją w Polsce, więc będziesz zadowolony z prędkości ładowania :slight_smile:

Domeny polecam Ci kupować tylko i wyłącznie w firmie OVH! (tak jak poleca poprzednik).

Że tak powiem g prawda. Jak chcesz przedłużasz, jak nie to nie. Jak ktoś nie ma kasy na start lub nie wie czy jego projekt wypali to lepiej wybrać tę opcję, a tak po za tym ta domena nie będzie kosztować 1,00zł tylko z wszystkimi podatkami, VAT’ami i sratami wyjdzie około 10zł.

To się człowieku zastanów

Inwestujesz albo 1,22 zł albo 12,20 zł (OVH) - faktycznie 10 zł różnicy to straszny majątek.

Stronę zakładasz z myślą, że wypali. A w przypadku rejestracji za 1,22 zł masz po roku dwie opcje:

  1. przedłużyć i płakać, że płaci 80 lub więcej

  2. lub poczekać aż domena wygaśnie i zarejestrować ją na nowo - ale w tym przypadku czekasz jakieś 2-3 tyg, no i wtedy strona jest offline

I dzięki Twojej radzie gościu jest stratny przynajmniej 70 zł

II sprawa

Nie bierz nigdy hostingu, gdzie musisz od razu wykupić serwer na 12 miesięcy, lepiej początkowo 2-3 miesiące, aby zobaczyć w praniu jak się serwer spisuje

Pod bloga nadaje się każdy, nawet najtańszy hosting, niezależnie ile treści “tekstowej” będziesz na nim miał.

Nieco inaczej ma się sprawa kiedy chcesz udostępniać wiele zdjęć, lub co gorsza plików dźwiękowych lub wideo, wtedy już trzeba się nieco zastanowić nad wyborem.

Ale wordpress jest bardzo lekkim skryptem a blog tak na prawdę nie ma nigdy trafficu takiego jak portale internetowe dla tego automatycznie jest tańszy w utrzymaniu. Poza tym upłyną ze 2 lata zanim w ogóle pomyślisz o wymianie hosta z uwagi na traffic, no chyba że to będzie chwytliwy blog i wykupisz reklamę na naszejklasie na ten duży baner :lol:

też prawda :stuck_out_tongue: ale to już decyzja kolegi czy będzie jakieś foty itp. wrzucał :stuck_out_tongue:

ale taki hosting można zawsze wykorzystać na drugą stronkę, choćby i z pocztą :stuck_out_tongue:

dlatego właśnie najlepiej początkowo wziąć jakiś hosting góra na 2 miesiące i wtedy zobaczysz jaki zużywasz transfer :slight_smile:

0hosting.pl - na dobry początek troszkę za darmo do wyboru, niektóre bez reklam.

Hosting http://www.linuxpl.com, domena jest tam dołączona za free (w zależności od pakietu może być .info, .eu lub .pl)

Nie zgodzę się, jak się szuka to można znaleźć na prawdę fajne oferty, ja w ten sposób trafiłem do 1-st.pl i mam hosting 8 zł za rok, już 3 miesiące i bez żadnych problemów. Dlatego jeśli orientujesz się trochę w tym temacie i masz czas, żeby dokładnie zweryfikować firmę to możesz coś “upolować”. :wink: Mimo to zawsze pamiętaj o regularnych backupach ;p

pzdr

ok to jeszcze raz bo mam mętlik w głowie :smiley:

mówicie że jaki hosting by nie był to utrzyma to spokojnie … ok :wink:

ile transferu jest potrzebne na taki blog na miesiąc ? bo rozumiem że jakiś 1 GB na dane by się przydał ? trochę zdjęć może będzie ale przeważnie tekst i komentarze. A jak jest z bazą danych ? dużo miejsca potrzeba na nią ?

i teraz ostanie najważniejsze pytanie ;] proszę o jedno odpowiedz ;d który hosting będzie najtańszy - wraz z domeną i jaka lepsza ? com.pl czy tylko .pl ? i dość szybki i bezawaryjny, żeby blog się szybko wczytywał … i oczywiście bez reklam jakichkolwiek. Teraz swoi na http://www.000webhost.com/ ale jakoś mi muli strasznie nie wiem czemu, ale chce zrobić to już porządnie.

I czy będzie jakiś problem żeby przenieść wszystkie dane ? czy wystarczy kopiuj i wklej ? i dostosować jeden plik od ustawień połączenia ?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc :wink: jestem w tych sprawach jeszcze totalnym laikiem.

Na bloga 1 gb.Nigdy tego nie wykorzystasz lepiej weź konto free w no-1.pl 500mb i różne inne.Serwery mają bardzo ale to bardzo szybkie :smiley: Musisz zrobić kopię bazy danych wgrać pliki z paczki na serwer mogą być nowe i wgrać tą bazę danych.

1GB przestrzeni pod blog to aż nad to, chyba że to fotoblog a i tak 1GB zdjęć na potrzeby strony www to dużo zdjęć :wink:

Teksty nie są przechowywane bezpośrednio na serwerze tylko w bazie danych mysql, jeśli nie chcesz pisać encyklopedii nie musisz za wiele myśleć nad rozmiarem bazy.

Robisz import / eksport bazy mysql, przenosisz folder ze stroną na nowy serwer i zmieniasz tylko plik config.php podając mu nowe namiary na bazę.

a jaki hosting w takim razie ? zeby szybko strona działała z domeną i aby nie za duże koszty były ;]

i może się orientujecie jak to jest prawnie ustalone- gdybym chciał sprzedawać na blogu dodatkowe, jakieś ekstra artykuły za które trxeba by płacic ? jest to mozliwe czy już trzeba to rejestrować jakoś ? i jak to jest jesli chodzi o “dotacje” widzę że sporo serwisów takie zbiórki robi żeby utrzymać serwer, czy to jest legalne ? albo takie dobroczynne wpłaty ?

pozdrawiam

Już Ci mówiłem weź załóż stronkę na no-1.pl konto free jak już mówiłem serwery mają bardzo szybkie.Ja mam u nich stronkę od 1-2 miesięcy i ani 1 pada serwera :smiley:

Miesiąc czy dwa to trochę mało czasu na ocenę serwera, mój serwer (na www.ehost.pl) działał przez pierwsze 4 miesiące super, a ostatnio się drobna awaria zdarzyła :wink:

hmm a ja się dalej upieram, żebyś wziął jakieś najmniejsze konto u sprawdzonego dostawcy . Koszt rocznie góra 30 zł, a pewność o wiele większa, dodatkowo tak ja już pisałem możesz sobie korzystać z poczty we własnej domenie - nie wiem czy u darmowych dostawców jest taka opcja.

A jeśli dalej upierasz się na konto za free weź pod uwagę jeszcze jeden parametr - maksymalna wielkość bazy danych

Małe uaktualnienie.

Przejrzałem z ciekawości strony które radzili wcześniejśi przedmówcy.

Ta oferta http://no-1.pl/oferta.php?akcja=25 faktycznie wygląda ciekawie i na początek może Ci w zupełności wystarczyć (chyba, że potrzebujesz więcej kont pocztowych niż 3)

radziłbym CI jednak na początku zarejestrować się w jakimś serwisie który sprawdza Uptime tego serwera :stuck_out_tongue:

Po 2-3 miesiącach będziesz miał już pełen obraz jakie potrzebujesz parametry (transfer i powierzchnie). A przeniesienie strony na inny serwer to tyllko kwestia kilku zmian w plikach konfiguracyjnych skryptów.

ps. w przypadku takich kont pamiętaj o regularnym robieniu kopii i zgrywaniu jej na kompa.

Jeśli masz zamiar postawić nacisk na treść a nie wygląd to dlaczego po prostu nie skorzystać z http://pl.wordpress.com/? NA początek wystarczy, a kiedy już stwierdzisz, że nie podobają ci się ograniczenia to wyeksportujesz sobie wszystkie dane do XMLa i zaimportujesz na docelowym skrypcie.

interesują mnie tylko płatne hostingi i z tego co widzę to potrzxebne będą mi 2 bazy danych … jedna do bloga druga do forum na subdomenie. interesują mnie tylko płatne serwery+domena, bez reklam i zbędnego badziewia.