Jaki Tani i Dobry Procek Do podkręcania na ASUS P5Q SE2?

Dodam że chciał bym grać w nowe gierki.

Posiadam obecnie Pentium D 925 3.00 Ghz ale słyszałem że te procki nie opłaca się podkręcać.

Jaki Tani Procek Proponujecie???

Mam też chłodzenie Cooler Master Hyper TX 2 I chciał bym procka podkręcić conajmniej do 3,00 Ghz

Myślałem o E2140 albo E2160

A więc co proponujecie?

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

E2160 to zacny proc do OC ,granice 3.0 ghz da się łatwo osiągnąć.

A czy z moim chłodzeniem nie będzie problemu czy będę musiał wydać także na nowe chłodzenie?

Da rade,dużo ludzi kręci na boxowych chłodzeniach i jest w porządku,więc te twoje chłodzenie starczy spokojnie.

Mógł by mi ktoś podać jakiś link z manualem do pobrania do mojej płytki jak podkręcać??? :?

Latam na google i nic nie mogę znaleźć.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. :smiley:

Kupował bym E5200

Jak podkręcać Core 2 Duo / Pentium Dual Core / Celeron-a? Poradnik!

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426

Manuala masz na stronie od Asusa.

Ok

Dzięki za wszystko

:slight_smile:

Aha dlaczego proponujesz mi E5200???

Stockowo masz 2,5ghz zamiast 2, łatwiej z oc, przy E5200 przy fsb 266 jest już 3,3ghz, E2160 żeby mieć równe 3hgz musisz dusić do 333mhz, dodatkowo masz mniej L2 i wyższe temp. Z dostępnością E5x00 nie ma większego problemu i można mieć nowego, E2160 jak widzę na allegro to jeden najwyraźniej zapomniał o tym że ceny starszych typów idą w dół i proponuje za 270 zł, inny opisuje że mu chodził na 2,7ghz, ciekawe może po prosu to koniec jego oc, sprzedaje i chce kupić coś co da się podkręcić, ogólnie to nędza ze starszymi DC na rynku wtórnym.

jesli chcesz to kolega mial na zbyciu e2140. tylko nie wiem czy dalej go ma czy juz sprzedal. rozmawialem z nim miesiac temu i odstapilem mu e6750. ten e2140 tez mu ostapilem- dlatego go znam. jest to jeden z lepszych prockow- nie pmamietam z jakiej byl serii ale na swojej p5b deluxe podkrecilem go do stabilnych 2,8 i temperatury byly w granicach 30- 40 stopni. wiecej nie probowalem bo bylo mi szkoda. procesor byl zrobiony na “lusterko” aby zbic temperatury. u kolegi sprobowalismy zrobic podkrecanie (ma bardziej wyczynowa plyte ) i spokojnie poszedl na szynie 400 (czyli 3200) ale potem zmiejszylismy na szyne 333 (co dalo prawie 3 ghz). moge zapytac jesli chcesz.