Jaki tani SSD kupić?

Pojemność około 120 GB, cena do około 100 zł. Co polecacie?

Może któryś z tych?

Goodram CL100, Adata SU650, Crucial BX500, GoodRam CX300, Kingston SSDNow A400, ADATA Premier Pro SP600

Zależy mi na bezawaryjności oraz aby dysk nie tracił wydajności z czasem.

Sprawdzony model.

Wziąłbym cokolwiek. Gwarancję przetrzyma, a po tym czasie nowe dyski w tej pojemności będą za czapkę śliwek. Nie ma co wybrzydzać.

Mam Goodrama CX300 i dwa Patrioty Bursty. Spełniają swoją rolę.

Jeśli bierzesz pod uwagę tylko i wyłącznie taki niski budżet to zgadzam się z kolegą wyżej. Bierz co jest bo i tak wszystkie są na podobnym poziomie. Jakbyś chciał na trochę dłużej to bym Ci radził brać z MLC ale parę złotych trzeba byłoby dołożyć.

Proponuję Crucial BX300 120 GB z kostkami MLC i w miarę dobrym kontrolerem.

Drogawy jest.

Nie zwracam uwagi na gwarancję, nawet nie oddałbym zapełnionego dysku.
Ważne jest dla mnie, aby służył przez wiele lat bez awarii i bez zmiany.

Lepszy od Crucial BX500? Niższy ma numerek, ale to nie oznacza, że to niższy model?

Długość gwarancji sugeruje czy dysk wg. założeń producenta pożyje dłużej czy krócej. Te z gwarancją 2 letnią odrzuć, trzyletnia to standard, a 5 lat jest dla lepszych dysków. Pomimo tego i tak nie masz żadnej gwarancji, że coś w trakcie nie padnie np. kontroler.
SSD szyfrujesz i nie ma problemu z oddaniem na gwarancję jeśli coś nie domaga, bo dane zaszyfrowane będą bezużyteczne.

Tylko, że ja komuś to kupuję i to są wymagania przyszłego właściciela tego dysku.
Z szyfrowaniem sobie nie poradzi.

BX300 to model starszy, ale lepiej wyposażony (kostki MLC zamiast TLC oraz lepszy kontroler)

To uważasz, że ten Crucial BX300 120 GB jest lepszy niż te które ja wypisałem w pierwszym poście?

Z SSD 120 GB orbitujących wokół 100 zł ja polecam IRDM S25A z uwagi na kostki MLC, na plus też 3 lata gwarancji.