Jaki tel. na 2 karty sim?

Witam serdecznie, chciałem zakupić sobie jakis telefon na 2 karty sim żeby obsługiwał.może ktoś wie jaki bedzie najlepszy, prosiłbym ewentualnie linki z allegro.

\w telefonie chciałbym miec aparat conajmniej 3mpix, albo 5, slot na karte pamięci oraz obsługę mp3, wideo,i żeby smsy łatwo sie pisało ze słownikiem tak jak to w nokii jest,albo podobnie, i żeby bateria te 3-4 dni wytrzymała. w cenie do 500zł. i bez simlocka oczywiście,

z tego co słyszałem to firma MyPhone nie zabardzo sie sprawdza, piszcie swoje opinie i propozycje. pozdrawiam.

podpowiem tylko że są dwa typy telefonów które obsługują 2 karty SIM…w jedne można wsadzić dwie karty ale w danym momencie może obsługiwać TYLKO jedną…ale są też telefony w które można wsadzić dwie karty sim i te dwie karty są jednocześnie obsługiwane…(tak właśnie pozwala obsługiwać karty SIM jeden z modeli samunga ) ale nie pamietam modelu…

tak właśnie o taki mi chodzi, żeby jednocześnie działały 2 karty sim, a nie że sie wybiera przy włączeniu. może ktoś bedzie wiedział to niech napisze.

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobi … ab=feature

a co myślicie o tym telefonie:

http://allegro.pl/item1159045244_telefon_treecon_t800_dual_sim_tv_gw_24mc_kar_play.html

Po pierwsze, czy ma polską homologację? Jeżeli nie, to legalnie w Polsce używać go nie możesz.

Po drugie - trzymaj się z daleka od tych chińskich bubli.

to dlaczego go sprzedają na allegro, to mówiswz że raczej napewno znane firmy jak samsung polecasz?

Te chińskie nie działają na 2 karty jednocześnie… można włożyć 2 karty ale aktywna jest w danym momencie tylko 1

a odpisał mi jeden gościo z allegro coś takiego na temat tego telefonu:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1159045244

1. Można korzystać z 2 kart SIM jednocześnie. Są 2 złącza, wkłada się 2 

karty. Z poziomu menu wybiera się , czy mają pracować 2 jednocześnie, 

bądź tylko któraś z nich lub wcale. Nie trzeba ich fizycznie wyjmować, 

można je wyłączyć. Najkrócej mówiąc gdy aktywne są 2 , ma się 2 telefony 

w jednym: telefon pokazuje 2 zasięgi, 2 zbiory kontaktów, smsów, 

historie połączeń itd. Gdy przychodzi połączenie jest info, na którą 

kartę ktoś dzwoni. Gdy samemu się dzwoni lub smsuje, wybiera się z 

której karty nawiąże się połączenie. B. wygodna rzecz.

2. Telefon posiada ekran dotykowy oraz klawiaturę. Można obsługiwać 

aparat zarówno dotykiem jak i wygodną klawiaturą.

dzięki za odpowiedzi, i tak wybiorę chyba samsunga, chyba że jeszcze jakieś inne są.

Z tego co wiem to wszystkie Dual SIMy Samsunga tak działają że obie karty są aktywne naraz, a trochę ich jest.

Ja osobiście używam Samsunga D880 i bardzo dobrze się on spisuje.

O tym że jest to udany model świadczy też fakt że jego cena nadal utrzymuje się dość wysoko mimo że to stosunkowo stary model (pierwszy Dual SIM na polskim rynku).

W wypadku Samsunga aktywne są obydwie karty naraz. Przy przychodzącym połączeniu/SMSie telefon “przestawia się” na właściwą kartę SIM, po czym spowrotem aktywuje druga kartę.

D880 to bardzo dobry Dual SIM, choć słyszałem, że Samsung bierze się za jego nową, “pancerną” wersję. Szczegółów niestety nie znam…

Interesujące jest też rozwiązanie też o nazwie Dual SIM - klik. Jest to ramka, w której instalujesz wycięte karty SIM. Za jej pomocą możesz przełączać się miedzy kartami - tylko jedna z nich jest wtedy aktywna.

Co do tego Treecona T800 - nie polecałbym go…

Nawet nie musi jej ponownie aktywować bo nie dezaktywuje jej.

Jak rozmawiasz na jednej karcie a ktoś ci zadzwoni na inną to tamten słyszy sygnał dzwonienia a ty słyszysz w głośniczku że ktoś ci dzwoni na drugą kartę.

Dokładnie tak samo jest jak w trakcie rozmowy przyjdzie ci sms na drugą kartę - możesz go odczytać nie przerywając rozmowy zupełnie jakby przyszedł na tą samą kartę z której rozmawiasz.

To dosłownie 2 telefony w 1 bo nawet nr imei ma dwa, dla każdego gniazda karty osobny.

dzieki wszystkim za pomoc, pomogliscie mi naprawde, zdecydowalem sie na tego samsunga jednak.